شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:31 منتشر شده در مورخ: 1400/05/06 شناسه خبر: 1755094
امام جمعه یزد:

نمازجمعه باید به پایگاه بصیرت‌بخشی و اطلاع رسانی به مردم تبدیل شود

نمازجمعه باید به پایگاه بصیرت‌بخشی و اطلاع رسانی به مردم تبدیل شود
آیت الله ناصری گفت: نمازجمعه باید به پایگاه بصیرت‌بخشی و اطلاع رسانی به مردم تبدیل شود و همه اقشار جامعه باید بتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را از این پایگاه ارزشمند به دست آورند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، آیت‌الله محمدرضا ناصری امروز در جمع اعضای ستاد نمازجمعه استان یزد اظهار داشت: خدمت در نمازجمعه از بالاترین خدمت‌ها در مسیر قرب الهی است و شاید یکی از حکمت‌های وجوب نمازجمعه این است که هر هفته متولیان نمازجمعه موظف به نظارت بر امور جامعه و کسب اطلاع و آگاهی از مسائل مردم هستند.

وی از نمازجمعه به عنوان یک قرارگاه فرهنگی یاد کرد و افزود: در نمازجمعه باید برای پیشرفت در همه زمینه‌های اجتماعی، بصیرتی، فرهنگی و .... برنامه ریزی داشته باشیم و امیدواریم این قرارگاه در میعادگاه نمازجمعه یزد شکل بگیرد و شاهد برنامه های منظم و منسجم در این قرارگاه باشیم.

امام جمعه یزد ادامه داد: در ستاد نمازجمعه نباید فقط بحث نمازجمعه مطرح باشد بلکه باید یک نشریه یا پیام رسان داشته باشد تا در همه زمینه های سیاسی، اجتماعی، دینی و فرهنگی به مردم اطلاعات داده شود.

ناصری تاکید کرد: برای آگاهی بخشی و بصیرت‌دهی به مردم باید پایگاهی ایجاد شود که اطلاعات مورد نیاز همه اقشار را به شکل صحیح به آنها ارائه دهد و حتی با راه اندازی فضای مجازی، نوعی هدایتگری نیز در این زمینه انجام دهد و آگاهی اطلاعات عمومی را به مردم برساند.

وی بیان کرد: این موضوع می تواند به ارتقاء مسئله فرهنگ کمک کند و حتی می توان به سایر مساجد نیز محتوا ارائه داد تا آنها نیز برای مخاطبان خود در طول هفته اطلاعات داشته باشند.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود همه اعضای ستاد نمازجمعه را به مدارا و اخلاق مداری با مردم دعوت کرد و گفت: اکنون تعامل با مردم و نمازگزاران خوب است اما باید بسیار بهتر شود زیرا افرادی که در این گرما و با شرایط کرونا در نمازجمعه شرکت می کنند، به نوعی ایثار انجام می‌دهند.

امام جمعه یزد تصریح کرد: صدای نمازجمعه باید به همه نقاط استان برسد و مردم باید اطلاعات سیاسی و اجتماعی و فرهنگی خود را از این پایگاه دریافت کنند و باید به نحوی برخورد شود که همه سلیقه‌ها جذب این فریضه الهی شوند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان یزد نیز در این دیدار با اشاره به اینکه نمازجمعه از مصادیق ذکر است، اظهار داشت: با توجه به اهمیت نمازجمعه، باید برای این فریضه با تمام وجود خدمتگزاری کرد.

حجت الاسلام نجم الهدی تاکید کرد: برای اینکه کار در ستاد نمازجمعه سازماندهی‌تر شده انجام شود، فعالیت جهادی و تعیین مسئولیت‌ها و الزام برای انجام آنها ضروری است.

مسئول ستاد نمازجمعه یزد نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت‌های عمرانی عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر یک میلیارد تومان کار عمرانی انجام شده که بخشی از این هزینه در زمینه توسعه شبستان مسجد ملااسماعیل است.

حرزاده همچنین به تشریح طرح‌های عمرانی و توسعه‌ای مسجد ملااسماعیل یزد به عنوان میعادگاه نمازجمعه مرکز استان یزد پرداخت.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1755094
ارسال نظر
نظرات