شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 22:13 منتشر شده در مورخ: 1400/05/06 شناسه خبر: 1755220
فرمانده سپاه ناحیه اردبیل:

شناخت غدیر،از ضروری ترین شناخت های اعتقادی ما است + فیلم

شناخت غدیر،از ضروری ترین شناخت های اعتقادی ما است + فیلم
فرمانده سپاه ناحیه شهرستان اردبیل به تبیین فلسفه غدیرخم پرداخت و گفت: طی مسیر کمال و سعادتمندی در دنیا و آخرت در گرو درک فلسفه غدیر و عمل به آن یعنی تبعیت از ولایت فقیه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن دهقانی فرمانده سپاه ناحیه شهرستان اردبیل در گفتگو با سبلان ما، به تبیین فلسفه غدیرخم پرداخت و گفت: ولایت پذیری رمز موفقیت جوانان کشور در شکل گیری انقلاب اسلامی ،هشت سال دفاع مقدس و همه عرصه های بعد از انقلاب اسلامی تا کنون در رویایی با دشمنان اسلام  بوده است.

وی با بیان اینکه جوانان ما از همان ابتدای انقلاب تاکنون با تاسی از سیره ائمه معصومین(ع) و تبعیت از ولایت فقیه در برابر استکبار جهانی ایستاده اند گفت: طی مسیر کمال و سعادتمندی در دنیا و آخرت در گرو درک فلسفه غدیر و عمل به آن به یعنی تبعیت از ولایت فقیه است چراکه بدون رهبری و هدایت ولی و مولا انسان به جایی نخواهد رسید.

دهقان به پیام واقعه غدیر نیز اشاره کرد و گفت: غدیر به امت اسلامی می آموزد که هرگاه مدیریت جامعه در دست افرادی قرار بگیرد که سیره عملی حضرت امیرمومنان، امام علی (ع) را معیار و شاخص خود قرار دهند، جامعه مسیر تکامل و پیشرفت را به سهولت طی خواهد کرد.

وی به نگاه مدیریتی حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: نتیجه این نگاه، نظام مقدس جمهوی اسلامی ایران است که بیش از 4 دهه از عمر خود علی غم ایستادگی در برابر استکبار جهانی و شکست دشمنان، رشد و  شکوفایی به عنوان مقتدرترین کشور جهان اسلام به عنوان الگوی مستضعفان جهان تبدیل شده است.

فرمانده سپاه ناحیه اردبیل در ادامه سخنان خود پیشرفت های روز افزون ایران اسلامی در جهان را یادآور شد و گفت: پیشرفت های امروز کشور نیز در سایه تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی و حمایت از علم و دانش محقق شده است.

وی از آمریکا به عنوان استکبار مطلق نام برد و با بیان اینکه هرجا پای مادیات و قدرت طلبی ها در میان است، رد پای آمریکا نیز در آن منطقه دیده می شود ، گفت: آمریکا با لگدمال کردن انسانیت سعی در رسیدن به اهداف و افکار پلید خود دارد بنابراین تنها راه مقابله با  توطئه ها و اندیشه های استکبار تبعیت از ولایت فقیه است، چراکه ولایت فقیه در تداوم غدیر است و چراغ راه و روشنایی بخش مردم برای عبور از غبار فتنه های مستکبرین است.

دهقان با بیان اینکه مهم‌ترین مساله در موضوع غدیرخم، رهبری امت اسلام است گفت: در عصر غیبت این رسالت بر عهده ولی‌فقیه است و در واقع ولایت فقیه در تداوم غدیر است.

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان اردبیل در پایان سخنان خود گفت: روز عید غدیر و دهه امامت و ولایت بهترین فرصت برای تقویت اعتقادات دینی و مذهبی و شناساندن مسائل توحید، نبوت و امامت به مردم و نسل جوان جامعه است.

 

انتهای پیام/

دهقان
https://www.dana.ir/1755220
ارسال نظر
نظرات