شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:45 منتشر شده در مورخ: 1400/05/10 شناسه خبر: 1755925
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس:

فیلترینگ فضای مجازی اصلا مطرح نیست

فیلترینگ فضای مجازی اصلا مطرح نیست
منتظری گفت:‌ موضوع فیلترینگ در طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی اصلاً مطرح نیست و ما حتی به دنبال قانونمند کردن استفاده از سایت‌ها و پلت‌فرم‌های فیلتر شده هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ غلامرضا منتظری نماینده گرگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی گفت: برخلاف آنچه در فضای عمومی کشور مطرح  شده این طرح به تصویب نرسیده بلکه به نحوه بررسی آن مشخص شده است.

وی افزود: نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز چهارشنبه پذیرفتند تا این طرح در قالب اصل 85 قانون اساسی و در یک کمیسیون مشترک مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این طرح در فضایی کاملاً تخصصی و با حضور کارشناسان و صاحب‌نظران و ذی‌نفعان در این حوزه مورد بررسی قرار می‌گیرد و حال آنکه اگر بنا بود طرح در صحن مجلس بررسی شود هم یک زمان طولانی سپری می‌شد و هم آنکه صاحب‌نظران و کارشناسان امکان طرح نظرات و پیشنهادات خود را در این باره در صحن مجلس نداشتند. 

منتظری خاطرنشان کرد: پس بنابراین بررسی این طرح در کمیسیون مشترک در یک فضای تخصصی و کاملاً کارشناسی انجام خواهد شد و صاحب‌نظران می‌توانند نظرات خود را به کمیسیون مشترک ارائه کنند.

وی افزود:‌ از سوی دیگر آنچه در این کمیسیون مصوب می‌شود به عنوان یک قانون آزمایشی اجرا خواهد شد و قانون دائمی با رفع اشکلات قانون آزمایشی در صحن مجلس به تصویب خواهد رسید و برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این طرح به هیچ عنوان بحث فیلترینگ مطرح نشده و ما حتی به دنبال آن هستیم تا سایت‌هایی که فیلتر شده‌اند امکان استفاده قانونی از آنها فراهم شود.

منتظری خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب بر این نکته تأکید داشته‌اند که فضای مجازی نباید یله و رها باشد و باید هرچه زودترنسبت به قانونمند کردن آن اقدام کرد.

وی افزود: هیچ کسب و کاری در طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی تعطیل نخواهد شد و ما در ماده 14 این طرح ضمن رونق کسب و کار بحث حمایت از این بخش و به طور خاص شرکت‌های دانش‌بنیان را پیش‌بینی کرده‌ایم.

انتهای پیام/ک

منبع:فارس

https://www.dana.ir/1755925
ارسال نظر
نظرات