شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:59 منتشر شده در مورخ: 1400/05/10 شناسه خبر: 1755981
استاندار مرکزی خبر داد

صادرات ۳۷۱ میلیون دلاری استان مرکزی به ۸۰ کشور جهان

صادرات ۳۷۱ میلیون دلاری استان مرکزی به ۸۰ کشور جهان
آقازاده گفت: صادرات استان در تیر ماه سال جاری با رشد دو برابری به بیش از ۳۷۱ میلیون دلار رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده در جمع خبرنگاران با اشاره به عملکرد ۴ ماهه اخیر گمرکات استان مرکزی بیان کرد: در حوزه صادرات از ابتدای سال تا پایان تیر ماه ، تعداد ۱۱ هزار و ۱۷ فقره اظهارنامه برای صادرات محصولاتی به وزن ۴۷۷ هزار تن صادر شده است.

وی افزود : ارزش صادرات انجام شده طی تیر ماه در استان مرکزی حدود ۳۷۱ میلیون دلار می باشد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد ۷۴ درصد ، وزن ۷ درصد و ارزش ۹۹ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به تنوع محصولات صادراتی استان مرکزی گفت: اقلامی چون انواع هیدروکربورها، شمش، میلگرد آجدار، شیشه ، بلورجات،پلی اتیلن سبک و سنگین، ایزوگام ،شمش آلومینیوم،مقاطع فولادی، مواد غذایی،کاشی، سرامیک و ... از استان مرکزی به مقصد ۸۰ کشور دنیا از جمله ترکیه، عراق، افغانستان ، امارات متحده، آذربایجان، پاکستان، ازبکستان ، بلغارستان و ... صادر شده است.

استاندار مرکزی اظهار داشت:  ارزش واردات نیز صورت گرفته این مدت در استان نیز بیش از ۱۵۵ میلیون دلار می باشد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۷ درصد رشد یافته است.

آقازاده با اشاره به ۴۱ کشور همچون چین، ترکیه، امارات، اکوادور ، چک، هند، آلمان و ... به عنوان مبداء واردات صورت گرفته، گفت: عمده کالاهای وارد شده به استان شامل ماشین آلات و مواد اولیه خطوط تولید می باشد.

وی اظهار داشت : در حال حاضر تراز تجاری استان مرکزی مثبت می باشد و میزان مبادلات تجاری استان در سال جاری رشد قابل توجهی را نسبت به سال گذشته داشته و با تداوم این روند در سال جاری صادرات استان از مرز یک میلیارد دلار عبور خواهد کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1755981
ارسال نظر
نظرات