شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:47 منتشر شده در مورخ: 1400/05/10 شناسه خبر: 1756029
معاون فنی مرکز بهداشت استان یزد خبر داد

تزریق ۱۹۰ هزار دوز واکسن در استان یزد/ گروه‌های هدف جدید طبق برنامه‌ریزی واکسینه می‌شوند

تزریق ۱۹۰ هزار دوز واکسن در استان یزد/ گروه‌های هدف جدید طبق برنامه‌ریزی واکسینه می‌شوند
شریفی گفت:تاکنون در استان یزد بیش از ۱۹۰ هزار دوز واکسن تزریق شده است که از این تعداد ۱۴۵ هزار نفر در استان دوز اول واکسن را دریافت کرده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسعود شریفی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، گفت: تاکنون در استان یزد بیش از ۱۹۰ هزار دوز واکسن تزریق شده است که از این تعداد ۱۴۵ هزار نفر در استان نوبت و دوز اول را دریافت کرده‌اند و تعداد ۴۵ هزار نفر نیز واکسینه کامل شده و دوز اول و دوم واکسن را دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در حاضر واکسیناسیون گروه سنی ۵۰ سال به بالا در استان یزد در حال انجام است، ادامه داد: از این گروه از افراد تقاضا می‌شود یا در سامانه salamat.gov.ir  ثبت‌نام کنند تا براساس زمان و نوبت اعلام شده برای تزریق واکسن مراجعه کنند یا به صورت حضوری به مراکز و پایگاه‌های واکسیناسیون در استان مراجعه کنند.
 
شریفی در خصوص واکسیناسیون گروه‌های جدید هدف علیه کرونا گفت: طبق دستورالعمل‌هایی که ابلاغ شده روند واکسیناسیون کلیه گروه‌های شغلی اعلام شده به این صورت است که تامین فضا، مکان و تجهیزات به عهده دستگاه مربوطه است و تأمین واکسن و واکسیناسیون به عهده دانشگاه علوم پزشکی است.
 
وی در خصوص واکسیناسیون معلمان در استان یزد گفت: به آموزش‌وپرورش اعلام شده که مکان و تجهیزات را برای واکسیناسیون معلمان فراهم کند تا واکسیناسیون این گروه شغلی انجام شود و براین اساس واکسیناسیون معلمان در بسیاری از شهرستان‌های استان آغاز شده است.
 
معاون فنی مرکز بهداشت استان یزد با بیان اینکه تاکنون آماری حدود ۲۰ هزار معلم در سطح استان جهت واکسیناسیون اعلام شده است، ادامه داد: در شهرستان یزد با توجه به اینکه کار گسترده‌تر است، آموزش‌وپرورش احتمالاً تا دو روز آینده مکان و تجهیزات لازم را فراهم کند و واکسیناسیون معلمان در یزد نیز آغاز شود.
 
شریفی گفت: به همین ترتیب برای اساتید دانشگاه و حوزه نیز مقرر شده که واکسیناسیون انجام شود و دانشگاه‌ها باید مکانی را برای این کار تجهیز کنند البته واکسیناسیون اساتید دانشگاه یزد و آزاد با اقداماتی که صورت گرفته از امروز بعدازظهر آغاز می‌شود.
 
وی در خصوص واکسیناسیون خبرنگاران نیز گفت: براساس ابلاغی که صورت گرفته، کلیه خبرنگارانی که دارای کارت خبرنگاری هستند و از سوی وزارت ارشاد به عنوان گروه هدف برای واکسیناسیون تعیین شده‌اند لیستی از مشخصات و اسامی آنها به علوم پزشکی اعلام می‌شود تا براساس برنامه‌ریزی و ظرفیتی که اعلام می‌شود سهمیه تخصیص یافته و واکسیناسیون آنها انجام شود.
 
معاون فنی مرکز بهداشت استان یزد ادامه داد: واکسیناسیون زندانیان نیز با همکاری سازمان زندانیان انجام می‌گیرد، البته بخشی از زندانیان بالای ۵۰ سال با توجه به گروه سنی در نظر گرفته شده برای واکسیناسیون، واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و مابقی آنها نیز با همکاری با سازمان زندانیان طبق برنامه زمانبندی انجام خواهد گرفت.
 
شریفی با بیان اینکه در این مرحله از واکسیناسیون بیماران دریابتی که دریافت کننده انسولین هستند جامعه هدف هستند، گفت: بیماران دیابتی دریافت کننده انسولین در استان یزد در گروه سنی ۱۸ تا ۵۰ سال، با توجه به ثبت نامی که پیش از این در سامانه دریافت انسولین داشتند به آنها جهت ثبت نام برای تزریق واکسن اطلاع رسانی لازم انجام می‌گیرد و پس از آن با استعلامی که صورت می‌گیرد طبق زمانبندی واکسیناسیون آنها نیز انجام می‌شود.
 
وی ادامه داد: بیماران دیابتی که بالای ۵۰ سال سن دارند به صورت عادی و همزمان با اعلام گروه‌های سنی در حال واکسیناسیون هستند، برخی از بیماران دیابتی دریافت کننده انسولین در یزد نیز هستند که زیر ۱۸ سال سن دارند اما به دلیل نبود واکسن برای این گروه سنی، واکسینه نمی‌شوند.
 
شریفی در خصوص واکسیناسیون رانندگان وسایل حمل‌ونقل عمومی نیز گفت: مقرر شده شهرداری لیست تفکیک شده از رانندگان اتوبوس داخل شهری، تاکسی‌ها و گروه‌های دیگر حمل و نقل عمومی را در اختیار ما قرار دهد و براساس این لیست و حجم کاری نیاز است اقدامات لازم جهت واکسیناسیون آنها طبق برنامه ریزی مشخص انجام گیرد.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1756029
ارسال نظر
نظرات