شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:09 منتشر شده در مورخ: 1400/05/11 شناسه خبر: 1756217
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد:

بیشترین توجه هشت ساله استانداری یزد به طرح‌های نیمه تمام بود/گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰خانوار استان در مراحل پایانی

بیشترین توجه هشت ساله استانداری یزد به طرح‌های نیمه تمام بود/گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰خانوار استان در مراحل پایانی
صادقیان گفت: بیشترین توجه حوزه عمرانی استانداری یزد دردولت به طرحهای نیمه تمام با هدف استفاده بهینه از اعتبارت تخصیص یافته به این بخش بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن صادقیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با بیان اینکه حوزه عمرانی استانداری در بحثهای توسعه شهری و روستایی، امور حمل و نقل و ترافیک و برخی فعالیتهای مرتبط با مدیریت بحران استان فعالیت دارد اظهار کرد: البته این معاونت در بحث کلان نیز وظیفه هماهنگی بین دستگاههای اجرایی زیر مجموعه در اجرای طرح‌های زیرساخت اعم از راه ، آب ، برق و گاز و غیره را برعهده دارد.

وی افزود: بیشترین توجه حوزه عمرانی استانداری یزد دردولت به طرحهای نیمه تمام با هدف استفاده بهینه از اعتبارت تخصیص یافته به این بخش بوده است.

صادقیان تصریح کرد: اهتمام ویژه برای اتمام طرح‌هایی که عملیات اجرایی آنها سالهای طولانی از آنها گذشته بود مانند کنارگذر زارچ – اشکذر، کمربندی هرات، کمربندی شهر تفت و کتابخانه مرکزی و همچنین راه آهن یزد – اقلید و راه آهن بافق – ارژنگ نیز از دیگر دستاوردهای استان در این دولت بوده است.

معاون عمرانی استاندار یزد یکی دیگر از اولویت های این معاونت، اجرای طرح اقدام ملی مسکن است عنوان کرد و ادامه داد: در همین راستا برای 6هزار و 900 نفر از شهروندان استان زمین مورد نیاز تامین و عملیات اجرایی این طرحها نیز در نقاط مختلف استان شروع شده است که علاوه بر این برای ایثارگران و فرهنگیان واجد شرایط نیز زمین مورد نیاز برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن تامین شده است.

وی عنوان کرد: در حوزه راه نیز ایجاد 400 کیلومتر بزرگراه در استان در دستور کار قرار دارد و برنامه ریزی لازم برای ساخت 200 کیلومتر از آنها مانند اردکان – چوپانان، یزد – طبس، باند دوم یزد – بافق صورت گرفته است.

صادقیان ابراز کرد: یکی از بهترین کارهای انجام شده در حوزه راه را می‌توان به راه اصلی بهاباد – دربند – نایبند نام برد که پس از سالها تقاضای استان، عملیاتی شد و امیدواریم در سالهای آتی آماده بهره برداری شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد ابراز کرد: در حوزه آب خوشبختانه خط انتقال آب از خلیج فارس به استان یزد با همکاری بخش خصوصی مورد بهره برداری قرار گرفت و همزمان خط انتقال آب به اصفهان که از یزد می گذرد نیز کلید خورد و مطالعه انتقال آب از دریای عمان نیز عملیاتی شد.

صادقیان گفت: در حوزه برق، علاوه بر تقویت ایستگاه‌ها و پستهای برق استان، از مهمترین اقدامات در این حوزه تکمیل شبکه برق ابرکوه – تفت - خاتم بود که بخشی از آن اتمام یافته و بخش باقیمانده در حال انجام است و با اتصال به شبکه سراسری برق کشور، موجب پایداری برق هر سه شهرستان خواهد شد.

وی اذعان کرد: خوشبختانه در بخش گاز علاوه بر تمام شهرهای استان، تمام روستاهای بالای 20 خانوار استان در مراحل پایانی گازرسانی هستند و عملیات اجرایی گازرسانی به 450 واحد صنعتی استان نیز از اقدامات صورت گرفته در این حوزه بوده است.

معاون عمرانی استاندار یزد افزود: در حوزه گازرسانی از بزرگترین طرح‌ها می‌توان به گازرسانی به خرانق در شهرستان اردکان، گازرسانی به دهستان جلگه در شهرستان ابرکوه، گازرسانی به دهستان میانکوه در شهرستان مهریز و دهستان شیرکوه در شهرستان تفت و گازرسانی به خضرآباد در شهرستان اشکذر اشاره کرد.

وی ابراز کرد: در بخش محیط زیست که از حوزه های مورد توجه دولت تدبیر و امید بود تصمیماتی را در کمیسیون ماده 11 هوای یزد گرفتیم که موجب ممنوعیت استقرار واحدهای آلاینده در دشت یزد – اردکان شد و سیستم پایش آنلاین آلودگی‌های این دشت بحرانی عملیاتی شد.

صادقیان با بیان اینکه برای اولین بار تفاهم نامه مدیریت پسماندهای صنعتی استان با صندوق ملی محیط زیست امضا شد و جانمایی سایت پسماند و عملیاتی شدن آن از اقدامات خوب صورت گرفته در این دولت بود گفت: در جریان اقدامات مهم حوزه آبخیزداری در بخش منابع طبیعی استان نیز می‌توان از اجرای سیل بندهای غرب ابرکوه برای مهار سیل‌های احتمالی یاد کرد.

وی افزود: علاوه بر این، روند واگذاری اراضی دولتی برای بخش های مختلف به صورت الکترونیکی در راستای شفاف سازی و صرف جویی در زمان و هزینه مهیا شد.

معاون عمرانی استاندار یزد با بیان اینکه برای اولین بار در کشور سامانه های تمام شهرداریهای استان به سامانه های شهرسازی متصل و به تبع سامانه ساخت و ساز روستایی راه اندازی شد اذعان کرد: در حوزه روستایی و مناطق محروم نیز استفاده و بهره برداری از ظرفیت بنیادهای علوی و برکت برای اجرای طرح های روستایی و اجرای طرح ها در مناطق محروم برای اولین بار در استان اتفاق افتاد.

صادقیان در پایان تاکید کرد: از دیگر اقدامات در حوزه توسعه شهری را می توان توجه شهرداریها برای اولین بار به حوزه سرمایه گذاری ذکر کرد که منجر به 42 مورد سرمایه گذاری در این حوزه و تهیه کتاب سرمایه گذاری در این بخش شده است.

انتهای یپام/

https://www.dana.ir/1756217
ارسال نظر
نظرات