شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 10:10 منتشر شده در مورخ: 1400/05/11 شناسه خبر: 1756283
عصر امروز؛

آزادراه خرم‌آباد - بروجرد افتتاح می‌شود

آزادراه خرم‌آباد - بروجرد افتتاح می‌شود
آزادراه خرم آباد - بروجرد عصر امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیرافلاک، قطعات ۲، ۳ و ۴ آزاد راه خرم آباد – بروجرد – اراک، حدفاصل خرم آباد تا بروجرد عصر امروز به بهره برداری می رسد که برای پروژه اعتباری بالغ بر دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

آزادراه خرم آباد به اراک در چهار قطعه با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) در حال احداث است و حد فاصل خرم آباد به بروجرد این مسیر آماده بهره برداری شده که مراحل ساخت این آزادراه در چهار قطعه از سال ۱۳۹۲ آغاز و قطعه اول به طول ۶۸ کیلومتر، قطعه دوم به طول ۱۳/۹ کیلومتر، قطعه سوم ۳۳/۲ کیلومتر و قطعه چهارم آن به طول ۱۹/۱ کیلومتر است که عملیات ساخت قطعات ۲، ۳ و ۴ آن در محدوده استان لرستان به پایان رسیده است.

روان سازی ترافیک عمومی، کاهش طول مسیر، کاهش زمان سفر، کاهش مصرف سوخت، افزایش متوسط سرعت از ۸۰ کیلومتر به ۱۱۰ کیلومتر در ساعت، کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، جلوگیری از تداخل تردد شهری و برون شهری و رفع گره های ترافیکی از مهمترین مزایای احداث آزادراه خرم آباد- بروجرد – اراک است.

لازم به ذکر است این پروژه بخشی از کریدور آزادراهی شمال به جنوب کشور می ‌باشد که بندر انزلی را به بندر بوشهر و بندر امام خمینی متصل می‌کند و حدود ۶۶/۲ کیلومتر این مسیر در قطعات ۲، ۳ و ۴ آزادراه که حدفاصل خرم آباد تا بروجرد را پوشش می دهد، آماده بهره برداری است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1756283
ارسال نظر
نظرات