شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 13:20 منتشر شده در مورخ: 1400/05/11 شناسه خبر: 1756365
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی:

جابجایی گندم بین استان‌ها ممنوع است/ کاهش ۸۰ درصدی فعالیت دلالان در سال جاری

جابجایی گندم بین استان‌ها ممنوع است/ کاهش ۸۰ درصدی فعالیت دلالان در سال جاری
محمد جواد تشکری گفت: در سال ۱۴۰۰ به دلیل کاهش میزان برداشت گندم، جابجایی این محصول بین استان‌ها ممنوع است و هر گونه خرید گندم و انبار گندم قاچاق محسوب می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد جواد تشکری، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار داشت: در سال جاری با توجه به کاهش بارندگی و خشکسالی و کاهش برداشت محصولات کشاورزی، جابجایی گندم بین استان‌ها ممنوع است و خروج گندم مبادی ورودی و خروجی محور‌های اصلی خراسان شمالی امکان پذیر نیست.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان شیروان سه محموله 53 تنی گندم به ارزش 265 میلیون تومان شناسایی و کشف شده است، گفت: باتوجه به اینکه هر گونه خرید گندم و انبار گندم قاچاق محسوب می شود و با عاملان این اتفاق برخورد قضایی خواهد شد.

تشکری با بیان اینکه در سال جاری با اقدامات انجام شده فعالیت دلالان ۸۰ درصد کاهش پیدا کرده، اضافه کرد: براین اساس با این سه خریدار گندم، که گندم را دپو کرده بودند، برخورد و گندم ها را زیر قیمت خرید به سیلوها تحویل دادند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بر اثر خشکسالی ۷۵ درصد از اراضی دیم و ۱۰ درصد از اراضی آبی کاملا از بین رفت، گفت: میانگین برداشت گندم در ۱۵ درصد باقی مانده اراضی دیم ۷۰۰ کیلو و آبی هم به کمتر از ۳ تُن کاهش یافت.

تشکری خاطرنشان کرد: به دلیل کاهش تولید و افزایش قیمت نهاده‌های دامی کشاورزان گندم را برای دام‌ها و یا بعضا افزایش در بازار آزاد در انبار‌ها نگه داشته و به سیلو‌ها تحویل ندادند.

 

انتهای پیام/ رحمانی

https://www.dana.ir/1756365
ارسال نظر
نظرات