شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 16:51 منتشر شده در مورخ: 1400/05/11 شناسه خبر: 1756404
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس:

رسانه‌های معاند مطالبات مردم را به انحراف می‌کشانند

رسانه‌های معاند مطالبات مردم را به انحراف می‌کشانند
علی حدادی گفت: رسانه‌های غربی و معاند با غبارآلود کردن فضا و ترکیب اخبار دروغ و صحیح، مطالبات مردم را به انحراف می‌کشانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی حدادی در گفت‌وگو با  شبکه خبری تهران نیوز درباره نقش رسانه‌های معاند در تبدیل اعتراض مردم خوزستان به اغتشاش و به انحراف راندن مطالبات به‌حق مردمی اظهار داشت: رسانه‌های غربی و معاند با توجه به انگیزه‌ای که دارند و با توحه به سرمایه‌گذاری‌هایی که انجام می‌دهند، معمولاً آنها به دنبال غبارآلود کردن فضا و ترکیب اخبار دروغ و صحیح با هم هستند تا از این طریق قدرت تشخیص مردم به حداقل ممکن کاهش یابد و مطالبی را بپذیرند که آن‌ها به‌عنوان خوراک رسانه‌ای در نظر گرفته‌اند.

وی گفت: متأسفانه وضعیت حاکم بر فضای مجازی به شرایط موجود دامن زده و نمی‌گذارد که دغدغه و مطالبات مردم به درستی پیگیری و به گوش مسئولان رسانده شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در فضاهای غبارآلود و فتنه‌انگیز مهم‌ترین موضوع این است که رسانه ملی وظیفه خود را در روشنگری آحاد مختلف جامعه به نحو احسن انجام دهد.

حدادی با بیان اینکه رهبر انقلاب بارها دغدغه‌هایشان را در خصوص فضای مجازی مطرح کرده‌اند، عنوان داشت: رسانه‌های کشور باید در فضای مجازی فعالیت بیشتری داشته باشند و اخبار واقعی را در فضای مجازی نشر دهند و به مطالبات واقعی مردم بپردازند نه به حواشی و مسائل بی‌اهمیتی که هیچ سودی برای کشور ندارد.

وی معتقد است: استفاده صحیح از فضای مجازی و فراهم آوردن بسترهای لازم برای رشد و هدفمندسازی ساختارهای ارتباطی کشور می‌تواند فضای مجازی را به ابزاری برای پیشبرد اهداف ملی و تأمین منافع ملی تبدیل کرد. یکی از جنبه‌های استفاده صحیح از فضای مجازی، ضرورت آگاهی و پی بردن به جنگ شناختی دشمن است که در این فضا افزایش سواد رسانه‌ای مردم و کاربران فضای مجازی می‌تواند قدرت تحلیل اخبار را در اختیار آن‌ها قرار دهد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کوتاهی‌های دولت تدبیروامید و بی‌اعتنایی او به مدیریت صحیح فضای مجازی سبب شده تا همه اقشار جامعه از این سوءمدیریت‌ها رنج ببرند و مطالباتشان توسط دولت به سخره گرفته شود.

حدادی با مفید خواندن مصوبه اخیر مجلس در خصوص صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی گفت: امروز ما نیاز به اطلاع‌رسانی شفاف و بدون غرض‌ورزی هستیم که امیدواریم با این مصوبه، فضای مجازی در ایران ساختارمند شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1756404
ارسال نظر
نظرات