شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 20:27 منتشر شده در مورخ: 1400/05/11 شناسه خبر: 1756482
وزیر راه و شهرسازی در لرستان:

سالانه هزار کیلومتر بزرگراه در کشور احداث شد

سالانه هزار کیلومتر بزرگراه در کشور احداث شد
اسلامی گفت: سالانه هزار کیلومتر بزرگراه در کشور احداث شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیرافلاک، محمد اسلامی عصر امروز در آیین بهره برداری از آزادراه خرم آباد – بروجرد اظهار داشت: در این مدت تمام تلاش این بود که پروژه های سنواتی به اتمام برسد و در این شرایطی که با توجه به متاثر بودن از جنگ اقتصادی و مزاحمت های دشمن، کرونا، کاهش درآمدهای ملی، تورم و افزایش هزینه ها مواجه بودیم ولی این پروژه ها به اتمام رسانده شد.

وی افزود: در همین راستا پروژه هایی که حداقل ۱۲ سال زمان برده بود، جمع شدند و تلاش شد تا تمام پروژه های زیر ساختی در چارچوب زمان بندی خودش به اتمام برسد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: بعد از این پروژه ها، قرارگاه سازندگی اکیپ ها را به قطعه یک منتقل می کند، همچنین اتصال خرم آباد – پل زال دستور داده شود که از ظرفیت قرارگاه استفاده گردد تا این کریدور شمال جنوبی حلقه های مفقودی در این مقطع برطرف شود و این مسیر شریانی، محور توسعه استان تکمیل شود.

اسلامی خاطرنشان کرد: طول ظرفیت آزادراهی کشور ۵۰ درصد افزایش یافته و از دو هزار و ۱۰۰ کیلومتر در این دوره به سه هزار و ۱۰۰ کیلومتر افزایش می یابد که بزرگراه های کشور گسترش زیادی داشته و امید داشتیم در استان در بحث چهاربانده ها و باند دوم پیشرفت هایی صورت می گرفت البته امسال بودجه ها دو برابر افزایش یافته که ظرفیت گسترش بزرگراهی استان افزایش می یابد.

وی بیان کرد: هر ساله حدود هزار کیلومتر بزرگراه احداث شده و به طور متوسط روزی چهار کیلومتر بوده که این دستاورد بزرگی است تا مردم از زیرساخت بهتری بهره مند شوند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بازسازی پروژه های سیل در استان اظهار داشت: در بخش مسکن، راه و پل در این مدت کارهایی انجام شد و با همکاری بنیاد مسکن اقداماتی صورت گرفت.

اسلامی گفت: این پروژه اولین آزاد راه شش خطه کشور است و تاکنون همه چهارخطه بوده است که در این آزادراه ۶۷ کیلومتری خلاصه شده که سرعت زمان در این امر مهم است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1756482
ارسال نظر
نظرات