شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 18:33 منتشر شده در مورخ: 1400/05/11 شناسه خبر: 1756484
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

دولت در حوزه بهداشت و درمان نمره قبولی نمی‌گیرد

دولت در حوزه بهداشت و درمان نمره قبولی نمی‌گیرد
محسن فتحی با اشاره به ناتمام ماندن اجرای طرح تحول نظام سلامت، گفت: عملکرد دولت در حوزه بهداشت و درمان در مجموع قابل قبول و مثبت نبوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن فتحی در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز در واکنش به سخنان رئیس جمهور مبنی بر عملکرد درخشان دولت‌های یازدهم و دوازدهم در حوزه سلامت، اظهار کرد: دولت یازدهم با وجود منابع اعتباری در اختیار در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت حرکت کرد.

وی گفت: به این ترتیب با وجود مصائب و چالش‌های فراوان پیش روی اجرای طرح تحول نظام سلامت اما دولت اصرار به اجرای آن داشت، از سویی به واسطه کاستن از هزینه‌های درمانی برای بیماران این طرح مورد رضایت مردم قرار گرفت.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: اما به مرور زمان تامین منابع مالی مورد نیاز اجرای این طرح با مشکل مواجه بود، همانگونه که از ابتدا مشخص و پیش‌بینی شده بود طرح دوام چندانی نداشته و به بن بست می‌انجامد.

فتحی بیان داشت: در نهایت طرح تحول نظام سلامت نه تنها عایدی برای کادر درمان به همراه نداشت و نتوانست عایدی برای آنان به همراه داشته باشد که بسیاری از آیتم‌های دیگر آن نیز اجرایی نشده و نافرجام ماند.

وی ادامه داد: در ادامه و با شیوع ویروس کرونا در جهان و کشور ایران متاسفانه مدیریت واحدی در مهار و کنترل بیماری اعمال نشده و شاهد شنیده شدن چندصدایی در عملکرد دولت در این زمینه از مباحث علمی و تخصصی گرفته تا تولید واکسن، واکسیناسیون عمومی و مهار بیماری بودیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: تکرار پیک‌های چندگانه ابتلا و همه‌گیری، میزان توانمندی در مدیریت بیماری و دیگر مشکلات موجود در این زمینه همگی نشان‌دهنده عملکرد دولت در این زمینه است.

فتحی با اشاره به این‌که دولت در جریان مدیریت و مهار کرونا مانند بسیاری از عرصه‌های دیگر دچار آزمون و خطا شد، یادآور شد: با توجه به همه آنچه که گفته شد، در مجموع نمی‌توان نمره عملکردی مثبت و قابل قبولی برای خدمات دولت‌های یازدهم و دوازدهم در حوزه بهداشت و درمان قائل بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1756484
ارسال نظر
نظرات