شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 08:21 منتشر شده در مورخ: 1400/05/12 شناسه خبر: 1756528
نماینده قزوین:

هیچ پیام‌رسانی در کشور فیلتر نمی‌شود/ با اعتبار فعلی، اجرای پروژه چشمه نور ۵۰ سال طول می‌کشد

هیچ پیام‌رسانی در کشور فیلتر نمی‌شود/ با اعتبار فعلی، اجرای پروژه چشمه نور ۵۰ سال طول می‌کشد
فاطمه محمدبیگی گفت: اگر طرح صیانت از حقوق کاربران تصویب شود و به تایید شورای نگهبان برسد، برای اجرا به دولت ابلاغ می‌شود اما حتی در پیش‌نویس این قانون نیز حرفی از فیلترینگ نیامده و چیزی به معنای حذف شبکه‌های مجازی وجود ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین، نشست خبری دکتر فاطمه محمدبیگی، نماینده مردم قزوین در مجلس، شب گذشته با حضور، دکتر نامدار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین و اصحاب رسانه در ستاد دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد.

طرح صیانت به بررسی و چکش‌کاری مجدد نیاز دارد

محمدبیگی پس از ارائه گزارش عملکرد یکساله خود در مجلس، در جلسه پرسش و پاسخ با خبرنگاران، در خصوص طرح صیانت کاربران در فضای مجازی گفت: این طرح سال گذشته آغاز شد و ایرادات آن در کمیسیون فرهنگی مجلس از بین رفت؛ : پس از رفع نواقص، با عنوان طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی، مجدد به مجلس ارائه شد.

وی افزود: این طرح پیشینه 10 ساله دارد و با بررسی‌های چندباره، نهایتا دی ماه سال گذشته وارد صحن شد اما وقوع اتفاقات زیادی از جمله گرانی، تورم، مشکلات بورس، مسائل کرونا و موضوع انتخابات، در روند بررسی طرح وقفه ایجاد کرد.

نماینده مردم قزوین در مجلس ادامه داد: در نهایت به این نتیجه رسیدیم که طرح باید در یک کمیسیون مشترک متشکل از چند کمیسیون و متخصصین حوزه IT  مجلس بررسی شود و با چنین شرایطی، هفته گذشته پیشنهاد آن به صحن مجلس ارائه و مهلت انجام طرح، 3 تا 5 سال تعیین شد.

وی ابراز کرد: فعلا باید چکش‌کاری لازم روی طرح انجام شده و جزء به جزء مفاد و بندهای آن بررسی شود از این رو این بررسی به کمیسیون 85 سپرده شد تا وقت جلسه علنی مجلس که باید به موضوعات اصلی و معیشت مردم اختصاص یابد، گرفته نشود.

محمدبیگی افزود: اولویت‌های مجلس، رسیدگی به معیشت مردم است که بخش اعظم آن، کسب و کار در فضای مجازی است؛ در حال حاضر 30 سال از فعالیت فضای مجازی در کشور ما می‌گذرد اما هنوز قانون مشخصی برای آن وجود ندارد و هدف ما از طرح این قانون ایجاد فضای مناسب کسب و کار و امنیت کامل برای حضور افراد در فضای مجازی است.

وی بیان کرد: پیش نویس این قانون رای آورده و در دست بررسی است قرار است این قانون نوشته شود که یک طرح تقنینی است و ممکن است نگارش آن یک سال زمان ببرد پس از آن اگر این طرح تصویب شود و به تایید شورای نگهبان برسد، برای اجرا به دولت ابلاغ می‌شود اما حتی در پیش نویس این قانون نیز حرفی از فیلترینگ نیامده و چیزی به معنای حذف شبکه‌های مجازی وجود ندارد.

این مقام مسئول ادامه داد: قانون در لغت به معنای محدود کردن و چهارچوب گذاری است اما این معنا با فیلترینگ متفاوت ویژه‌ای دارد مر قانون در تمام موارد ایجاد محدودیت می کند و این محدودیت در جهت رسیدن به اهداف عالیه است.

رانت بازی، علت رد صلاحیت یک سوم نمایندگان مجلس قبل

وی در رابطه با برنامه مجلس درخصوص پیشگیری از رانت گفت: مجلس تلاش کرده ارتباط خود را با مجموعه‌های دولتی در سطح یک پارلمان حفظ کند و در امور اجرائی دخالت ویژه‌ای نداشته باشد و نمایندگان مجلس نیز یکدیگر را در جهت پرهیز از رانت و مراعات اخلاق در این زمینه نصیحت می‌کنند.

این مقام مسئول عنوان کرد: مساله رانت و رانت بازی در مجلس قبل باعث شد در حدود یک سوم نمایندگان در مجلس قبل، رد صلاحیت شوند؛ کمیسیون اصل 90 در این دوره، به شدت با رانت مقابله می‌کند و در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است.بحران امروز مرغ نتیجه معدوم کردن جوجه‌های یک روزه است

وی درابطه با بحران مرغ در استان اظهار کرد: سال گذشته این ما بودیم که فریاد زدیم نهاده‌های دامی کاهش پیدا کرده است و اگر نهادهای دامی را تامین نکنیم در سال آینده با بحران تامین مرغ مواجه خواهیم شد.

محمدبیگی افزود: همه ما معدوم کردن جوجه های یک روزه را در سال گذشته به خاطر داریم و در رابطه با تبعات آن به وزیر جهاد کشاورزی تذکر داده بودیم؛  شخصاً از وزیر جهاد کشاورزی سوال کردم به وی کارت زرد دادم اما در این زمینه از بنده پشتیبانی نشد و منجر به بحرانی شد که امروزه با آن مواجه شده‌ایم.

دولت طرح‌های مجلس در زمینه مسکن را اجرایی نکرد

 وی درخصوص افزایش چند برابری قیمت مسکن و اجاره‌بها و راهکار حل این معضل گفت: ما در مجلس جلسات متعددی در رابطه با طرح توسعه مسکن برگزار کردیم و با این طرح به مقابله با اقدامات منفی دولت پرداختیم؛ برای حل این موضوع طرح‌های کوتاه مدت میان مدت و بلند مدت برنامه ریزی شده و توسط کمیسیون عمرانی مجلس در دست بررسی است اما تا امروز از طرف دولت، همتی برای اجرایی شدن این طرح‌ها وجود نداشته است.

نماینده مردم قزوین در مجلس، در خصوص اظهار نظر یکی از اعضای مجمع نمایندگان استان مبنی بر تداوم مدیریت اجرایی فعلی در دولت آینده گفت: این نماینده محترم نظر شخصی خود را اعلام کرده است و مسئولیت قانونی آن را نیز باید بپذیرد اما این صرفاً یک نظر شخصی است و به سایر نمایندگان مجمع قابل تعمیم نیست؛ قطعاً آینده استان با حضور نمایندگانی انقلابی دغدغه‌مند و پرتلاش، درخشان تر و مثمرثمر تر خواهد بود.

ایران ششمین کشور سازنده واکسن کروناست

این مسؤول در رابطه با اقداماتی که در حوزهٔ مقابله با کرونا انجام داده، عنوان کرد: در حوزهٔ مقابله با کرونا اقداماتی از قبیل حمایت از واکسن داخلی، بازدیدهای میدانی از شرکت‌های واکسن‌سازی، پیگیری واکسیناسیون سراسری، پیگیری افزایش میزان خرید واکسن ایمن از کشورهای مختلف و پیگیری راهکارهای کاهش میزان افزایش کرونا در کشور انجام شده است.

وی افزود: ایران ششمین کشور سازندهٔ واکسن است و پس از پایان واکسیناسیون عمومی در کشور، صادرکنندهٔ واکسن نیز خواهیم بود و تولید واکسن از ماه آینده ۳ الی ۴ برابر افزایش پیدا می‌کند، تاکنون ۲۷ کشور دنیا از ما واکسن درخواست کرده‌اند.

با اعتبار فعلی، اجرای پروژه چشمه نور 50 سال طول می‌کشد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی پروژه چشمه نور را یک پروژه ماندگار برای قزوین دانسته و عنوان کرد: افزایش بهره‌وری ویژهٔ اقتصادی از طریق افزایش طول عمر محصولات در صنایع گوناگون یکی از کاربردهای این پروژه در استان قزوین است.

وی بیان کرد: بااعتبار فعلی تکمیل این پروژه بیش از نیم‌قرن طول خواهد کشید و در تلاش هستیم تا با افزایش اعتبار آن، پروژه در یک بازه نهایتاً ۱۰ ساله به اتمام برسد.
 

وام 100 میلیونی از طرح های مجلس در تسهیل امر ازدواج

محمدبیگی تاکید کرد: تخصیص دو هزار میلیارد تومان اعتبار برای  تهیه جهیزیه دختران محروم، تسهیلات دانشجویی، افزایش مرخصی زایمان به 9 ماه، اختصاص تسهیلات ازدواج 70 تا 100 میلیون تومانی برای زوج‌های جوان و اعطای سهام آتیه به متولدین 1400 به بعد از دیگر تشویقات برای ترویج ازدواج و تشکیل خانواده است که خوشبختانه این موارد در کمیسیون جمعیت و حمایت از خانواده طراحی شده است.

این مقام مسئول درباره اقدامات انجام شده برای تکمیل زیر ساخت‌ها، ابراز کرد: تکمیل زیرساخت‌هایی مانند انتقال آب سد طالقان و نهضت گازرسانی به ۱۰۲ روستای استان تا پایان سال جاری انجام خواهد شد و همچنین بهبود زیرساخت‌های حوزه اینترنت که ۲۰۰ میلیارد تومان برای این موضوع اختصاص داده شده بود موجب بهبود آنتن‌دهی تلفن همراه و پوشش اینترنت در اطراف قزوین نیز شده است و شش ماهه دوم سال 1400 مابقی  دکل گذاری‌ها انجام خواهد شد.
 

بودجه مختص به طب سنتی در مجلس یازدهم احیا شد

عضو کمیسیون بهداشت درباره اقدامات انجام شده برای حوزه درمان و سلامت استان گفت: استان قزوین 20 الی 30 سال نسبت به استان‌های دیگر از نظر زیر ساخت‌های درمانی عقب است که در این راستا افزایش پایگاه‌های اورژانس به پنج مرکز از اقدامات انجام شده است.

وی افزود: افزایش ۶۰ درصدی جذب کادر پزشکی، ۲ برابر شدن تخت‌های بیمارستانی، جذب ۱۱۱ کادر بهداشت و درمانی برای بیمارستان رحیمیان، استخدام ۴۶ نیروی متخصص پزشکی،  پیگیری برای افتتاح بیمارستان محمدیه و مهرگان، پیگیری برای احداث مرکز درمانی اقبالیه و شبانه روزی شدن درمانگاه رازمیان الموت از دیگر اقداماتیست که در این یک سال به نتیجه رسیده است.

نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بودجه مختص به طب سنتی در مجلس یازدهم احیا شد و پیگیری برای ادغام طب سنتی در طب کلاسیک با هدف تجمیع داروهای طب سنتی برای مقابله با ویروس کرونا در دستور کار قرار گرفته است.

عضو کمیسیون بهداشت تاکید کرد: توانستیم بودجه الحاقی بیمارستان شهید رجایی را به میزان ۱۰۰ میلیارد تومان تخصیص دهیم و همچنین ارسال دستگاه‌های دیالیز، ونتیلاتور، خرید دستگاه‌های اکسیژن‌ساز و کمک به مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی از دیگر اقدامات انجام شده است.

محمدبیگی تاکید کرد: شاهد بی مهری‌هایی در زمینه حقوق پزشکان و دستیاران بودیم که با تصمیمات در نظر گرفته شده حقوق این قشر از جامعه 20 درصد افزایش پیدا کرد و همچنین تسهیلات وام ضروری برای این افراد در نظر گرفته شد.

 انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1756528
ارسال نظر
نظرات