شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:48 منتشر شده در مورخ: 1400/05/12 شناسه خبر: 1756722
امام جمعه شهرستان اسفراین:

مردم اسفراین باید از سهام یکسان در معدن آلبلاغ برخوردار شوند

مردم اسفراین باید از سهام یکسان در معدن آلبلاغ برخوردار شوند
حجت الاسلام محمدیان گفت: معدن آلبلاغ مصداق بارز انفال است و باید مردم شهرستان اسفراین و روستاها همه به یک اندازه از این معدن سهم داشته باشند و جلوی هر نوع برداشت غیرمجاز گرفته شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام محمدیان، امام جمعه شهرستان اسفراین در گفتگو با خبرنگار عصراترک در این شهرستان اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های خوبی که از نظر مادی و معنوی در شهرستان دارالقران اسفراین وجود دارد، قطعا مردم دارای گنج هستند و براین اساس نباید این همه نیروی بیکار در شهرستان وجود داشته باشد.

امام جمعه شهرستان اسفراین با بیان اینکه طی سال های اخیر برداشت های غیرمجاز زیادی در این مکان صورت گرفت، گفت: هنجار شکنی ها و مواردی از این دست هم از مسئولان و برخی افراد متخلف دیده شد که متاسفانه گردن کلفتی ها، تیراندازی ها و کشته هایی در این معدن اتفاق افتاد که از تریبون نماز جمعه خواستار برگرداندن امنیت به شهرستان و مردم شدیم.

حجت الاسلام محمدیان یادآور شد: با پیگیری ها و مطالبه گری هایی که صورت گرفت، مسئولان امنیتی وارد عمل شدند و شرکت حفاظتی را با 100 نفر در این منطقه فعال کردند.

وی با تاکید بر بهره بردن یکسان تمام مردم اسفراین  از منفعت این معدن، توضیح داد: دولت می تواند این معدن را به شرکت هایی واگذار کند که بومی شهرستان اسفراین باشند.

حجت الاسلام محمدیان یادآور شد: باید یک شرکت از بین مردم و تحت عنوان سهامی خاص ایجاد شود و بدون مزایده امتیاز استخراج را تحویل بگیرد.

امام جمعه اسفراین با اشاره با بیانیه‌ حمایتی که در گروه ها و کانال ها در رابطه با شرکت تعاونی منتشر شده بود، گفت: این بیانیه به معنای طرفداری از این شرکت نیست.

وی با بیان اینکه هدف از راه اندازی شرکت تعاونی برای معدن آلبلاغ سهیم کردن تمامی مردم اسفراین در منفعت حاصل از این معدن است، گفت: براین اساس اعلام کردیم اگر قرار به ورود مردم در این موضوع است باید همه مردم شرکت کنند و باید به طریقی سهم برابر برای همه در نظر گرفته شود.

حجت الاسلام محمدیان گفت: در این شرکت یا هر شرکت تعاونی که مردم سرمایه‌گذاری می کنند، در صورت نیاز اگر افراد هیئت مدیره صلاحیت نداشته باشند، باید مردم به راحتی بتوانند با رای اکثریت افراد هیئت مدیره را تغییر دهند.

امام جمعه اسفراین خاطرنشان کرد: این نکته باید مورد توجه قرار گیرد که منطقه آلبلاغ منطقه وسیعی بوده و امنیت جزء اولویت های آن است و همه باید در کنار یکدیگر کار را به نتیجه برسانیم، همچنین از طرفی باید زمان را مد نظر داشته باشیم و نباید این زمان طولانی شود که برای شهرستان قطعاً ایجاد خطر خواهد کرد.

وی اظهار داشت: حمایت اصلی من در رابطه با سهم برابر بوده است، بقیه امور برعهده بنده نیست و باید استاندار، فرماندار و نماینده شهر و سایر متولیان امر نظر دهند.

حجت الاسلام محمدیان همچنین اضافه کرد: معدن آلبلاغ مصداق بارز انفال است و مال همه ملت محسوب می شود، در رابطه با مسئولیت اجتماعی باید مردم شهرستان اسفراین و روستاها همه به یک اندازه از این معدن سهم داشته باشند و جلوی هر نوع برداشت غیرمجاز گرفته شود، زیرا در غیر این صورت حرام است.

انتهای پیام/ حسن آبادی

 

https://www.dana.ir/1756722
ارسال نظر
نظرات