شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 12:15 منتشر شده در مورخ: 1400/05/13 شناسه خبر: 1756950
در آئین افتتاح آرامستان جدید شهر کرمان عنوان شد؛

مدل جابه‌جایی قدرت در ایران؛ الگویی اخلاق‌مدارانه و مبتنی بر تعالیم اسلامی/ احداث آرامستان بهشت کریمان با هزینه عمرانی بیش از ۲۵ میلیارد تومان

مدل جابه‌جایی قدرت در ایران؛ الگویی اخلاق‌مدارانه و مبتنی بر تعالیم اسلامی/ احداث آرامستان بهشت کریمان با هزینه عمرانی بیش از ۲۵ میلیارد تومان
مسئولان کرمانی در آئین افتتاح آرامستان جدید شهر کرمان گفتند: مدل جا به جایی قدرت در ایران اسلامی، الگویی اخلاق مدارانه و مبتنی بر تعالیم اسلامی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ صبح امروز آئین افتتاح آرامستان جدید شهر کرمان «بهشت کریمان» با حضور مقامات ارشد استان و شهر کرمان برگزار شد.

مدل جا به جایی قدرت در ایران؛ الگویی اخلاق مدارانه و مبتنی بر تعالیم اسلامی است

علی زینی وند ضمن تبریک شروع به کار دولت جدید به ریاست جمهوری آیت الله رئیسی گفت: در فضایی که هماهنگی بیشتری بین مکان تصمیم گیری کشور وجود دارد، روند اداره کشور بهتر و توفیقات بیشتری جهت کاشه سختی های جامعه حاکم خواهد بود.

استاندار کرمان ادامه داد: باعث افتخار است که به برکت خون شهیدان و سال ها مرارت و سختی در این تاریخ پر فرزا و نشیب ایران و به ویژه در طول بیش از چهار دهه انقلاب، امروز نظام جمهوری اسلامی به حدی از بلوغ، توسعه و تثبیت در ساختارهای رسمی و قانونی رسیده که مدل حکمرانی و جابه جایی قدرت در فضایی مناسب و آرام صورت می گیرد.

وی بیان کرد: مدل جا به جایی قدرت در ایران اسلامی، الگوی اخلاقی در شأن جمهوری اسلامی، ثمره تلاش ها و مجاهدت هایی است که پای نظام ریخته شده است و این الگو اخلاق مدارانه و مبتنی بر تعالیم اسلامی است.

زینی وند با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری مفاهیم این رفتار و مدل مردم سالاری را روز گذشته به خوبی در مراسم تنفیذ با بیان بسیار متین و شایسته تبیین کردند، عنوان کرد: امروز پایان کار فعالیت پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا است و فردا در این ساختار مهم مردمی چندین هزار نفر تازه نفس در سراسر کشور به مدیریت شهری ورود می کنند و امیدواریم هر دوره از این شوراها به پختگی و بلوغ برسد.

استاندار کرمان اظهار کرد: از مدل های مورد توجه در شوراهای اسلامی، جلسه امروز است که شهرداری و شورای شهر تا آخرین روز کار که فرصت خدمت گذاری در اختیار است، در جهت رفاه مردم و تأثیر گذاری بر توسعه شهرها استفاده می کنند.

وی خطاب به اعضای شورای شهر کرمان گفت: باید حتما تلاش شود که ساختار، تمدن و تمامی جوانب شهر کرمان در جایگاه باشد که خارج از کرمان به آن نگاه می کنند و تمامی پروژه های توسعه ای در این شهر باید با چشم انداز پنجاه و صد ساله در نظر گرفته شوند.

زینی وند با بیان اینکه ما افرادی برای آینده کشور می خواهیم که در وسعت دید ایران اسلامی، در وسعت دیدی که سردار سلیمانی برای امنیت خاورمیانه و دنیا ترسیم کرد، باشند، خاطر نشان کرد: در زندگی شهری باید سلایق شخصی را کنار بگذاریم و کرمان نماد ایثار و شهادت است و در پروژه‌های شهری باید این نماد پررنگ دیده شود.

احداث آرامستان بهشت کریمان با هزینه عمرانی بیش از 25 میلیارد تومان

سید مهران عالم زاده با اشاره به اینکه آرامستان جدید شهر کرمان "بهشت کریمان" جمعا 610  هکتار وسعت دارد که ۴۱۰ هکتار آن متعلق به ارتش و 150 هکتار آن متعلق به اداره راه و شهرسازی کرمان بود که به شهرداری واگذار کرده اند، گفت: امکان جا نمایی بیش از یکصد هزار قبر در آرامستان جدید وجود دارد.

شهردار کرمان با بیان اینکه احداث آرامستان جدید از دوره چهارم شورای شهرکرمان مطرح بوده است، عنوان کرد: جهت حفظ  بزرگترین جنگل دست کاشت بشریت در خارومیانه، این آرامستان با همدلی و همراهی همه مسئولان استان و دستگاه های مربوطه احداث شد.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته پیکر چند نفر در آرامستان جدید دفن شده است و بیان اینکه متأسفانه آرامستان فاصله سیزده کیلومتری با شهر کرمان دارد، ابراز کرد: برای احداث آرامستان جدید چندین سایت پیشنهاد دادیم که محیط زیست با آنها مخالفت کرد و در نهایت این سایت انتخاب شد.

عالم زاده با تأکید بر اینکه این مکان برای توسعه آرامستان در آینده مشکلی ندارد، اظهار کرد: چند نقص این آرامستان دارد که از جمله آنها می توان به برق رسانی، روشنایی مسیر و آب اشاره داشت و همچنین ایمن سازی مسیر نیز باید با همکاری شهرداری و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان انجام شود.

شهردار کرمان با اشاره به اینکه حاشیه های ایجاد شده برای جنگل قائم کذب و دروغ بوده است، تصریح کرد: غسالخانه آرامستان جدید کرمان با کمک موسسه مالی ملل ظرف 8 ماه تا یک سال را احداث خواهد شد.  

وی ابراز کرد: هزینه عمرانی آرامستان جدید شهر کرمان بیش از ۲۵ میلیارد تومان بوده و در این آرامستان از قبور دو طبقه پیش ساخته استفاده شده که ظرفیت و سرعت بیشتری دارد و با این روش نظمی به آرامستان می دهد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1756950
ارسال نظر
نظرات