شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: دین و اندیشه
ساعت: 10:46 منتشر شده در مورخ: 1400/05/16 شناسه خبر: 1757528

محمود کریمی محرم امسال چهارپایه‌خوانی می‌کند

محمود کریمی محرم امسال چهارپایه‌خوانی می‌کند
یکی از مسئولین اجتماع عزاداران عشیره عاشورا گفت: مراسم امسال هیأت متفاوت‌ از هرسال برگزار خواهد شد و برنامه کاملاً به صورت چهارپایه‌خوانی خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مراسم عزاداری دهه اول محرم امسال هیأت‌های رایةالعباس (ع) و هیأت عبدالله بن الحسن(ع) در پادگان ۰۶ ارتش هرشب دهه اول ماه محرم بلافاصله بعد از نماز مغرب و عشاء با سخنرانی حجت‌الاسلام حامد کاشانی و مرثیه‌خوانی محمود کریمی و حنیف طاهری برگزار خواهد شد. این مراسم با عنوان اجتماع عزاداران عشیره عاشورا برگزار می‌شود.

حسین پنجه‌شاهی از مسئولین این اجتماع در گفت‌وگویی اظهار داشت: مراسم امسال هیأت متفاوت‌ از هرسال برگزار خواهد شد و برنامه کاملاً به صورت چهارپایه‌خوانی خواهد بود.
 
وی افزود: برنامه امسال در میدان‌گاهی تعبیه شده در پادگان ۰۶ و در مساحتی ۵۰ هزار مترمربعی برگزار می‌شود که عزاداران با فاصله‌های اجتماعی توصیه شده حضور پیدا خواهند کرد و همچنین در کنار این فضا نیز دو مکان دیگر به صورت مجزا برای خواهران و برادران تعبیه شده است تا جمعیت بیشتر در این دو فضا مستقر شوند.
 
پنجه‌شاهی گفت: برنامه‌های مختلف فرهنگی در قالب موکب‌هایی در فضای بیرونی حسینیه تعبیه شده است تا محتواهایی متناسب نیز به عزاداران ارائه شود.
 
یکی از مسئولین اجتماع عزاداران عشیره عاشورا تصریح کرد: عنوان این «اجتماع و شعار در قبیله قبله، ما عشیره عاشوراییم» به این معناست که تمام عزاداران حسینی از یک خون هستند. عشیره به جمعی گفته می‌شود که با هم نسبت دارند و ما با این عنوان بنا داریم نشان دهیم که عزاداران حسینی یک‌رنگ و هم‌افزا هستند.
 
انتهای پیام/
منبع: فارس
https://www.dana.ir/1757528
ارسال نظر
نظرات