شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:16 منتشر شده در مورخ: 1400/05/16 شناسه خبر: 1757582
نماینده قزوین در مجلس:

عملکرد مدیریت بحران در مقابله با سیل به ویژه در منطقه‌ الموت غیرقابل قبول بود

عملکرد مدیریت بحران در مقابله با سیل به ویژه در منطقه‌ الموت غیرقابل قبول بود
فاطمه محمدبیگی گفت: از عملکرد مدیریت بحران در مقابله با سیل به ویژه در منطقه الموت گله دارم؛ چرا که سرعت عمل برای مقابله با بحران بسیار مهم است و ما انتظار داشتیم این موضوع در سیل اتفاق افتاده لحاظ شود اما در عمل شاهد تاخیر بودیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین، فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین در مجلس امروز در جلسه فوق‌العاده ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات که با حضور استاندار قزوین و مسئولین استانی برگزار شد گفت: از عملکرد مدیریت بحران در مقابله با سیل به ویژه در منطقه الموت گله دارم؛ چرا که سرعت عمل برای مقابله با بحران بسیار مهم است و ما انتظار داشتیم این موضوع در سیل اتفاق افتاده لحاظ شود اما در عمل شاهد تاخیر بودیم.

وی افزود: وظیفه اداره کل مدیریت بحران، ایجاد هماهنگی لازم بین دستگاه‌ها و نیروهای امدادی است؛ در این رابطه، در مقابله با بحران سیل آوج بهتر عمل شد و سرعت واکنش بیشتر بود اما متأسفانه در موضوع سیل الموت ناهماهنگی‌هایی وجود داشت که از آن گله مندیم.

نماینده مردم قزوین در مجلس ابراز کرد: مردم منطقه الموت در روزهای اخیر با کمبودهای بسیاری برای مقابله با سیل روبرو بودند، باید توازن در خدمت‌رسانی در مناطق سیل زده اتفاق بیفتد، یکی از مهمترین اولویت‌های ما باید نجات مزارع و باغات کشاورزی و همچنین ترمیم راه‌های روستایی باشد چرا که اگر گل و لای ناشی از سیلاب خشک شود، شاهد خسارات بسیار به محصولات کشاورزی خواهیم بود.

وی بیان کرد: جذب اعتبارات ملی برای ترمیم واحدهای مسکونی و لوازم خانگی روستانشینان سیل زده یک ضرورت است؛ همچنین با توجه به اینکه ۲ منطقه آوج و الموت رودخانه‌های زیادی دارند، باید پیگیر اختصاص ۲ دستگاه بیل مکانیکی برای استقرار ثابت در این مناطق باشیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: حضور جهادگران، و بسیج و سپاه از همان ساعات نخست سیل در منطقه و امدادرسانی به مردم بسیار ستودنی بود و بنده قدردان یکایک آنها هستم.

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1757582
ارسال نظر
نظرات