شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:08 منتشر شده در مورخ: 1400/05/16 شناسه خبر: 1757593
رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی:

تالارهای عروسی همچنان باز هستند/ واکسیناسیون در خراسان شمالی ۱۲ درصد پایین‌تر از میانگین کشوری

تالارهای عروسی همچنان باز هستند/ واکسیناسیون در خراسان شمالی ۱۲ درصد پایین‌تر از میانگین کشوری
سید احمد هاشمی، با اشاره به اینکه اکثر مبتلایان به کووید۱۹ افرادی هستند که در مراسمات عروسی و تعزیه حضور داشته‌اند، گفت: متاسفانه تالارهای عروسی همچنان باز است و عروسی‌ها در حاشیه‌‎های شهر و روستاها برپاست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصراترک، سید احمد هاشمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی پیش از ظهر امروز در ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه خراسان شمالی هفته گذشته در وضعیت سیاه کرونایی قرار داشت، اظهار کرد: متاسفانه ظرفیت اکسیژن در بیمارستان‌های استان کافی نیست.

وی با بیان این در شرایط فعلی به شدت با کمبود نیروی پرستار مواجه هستیم، ادامه داد: به همین دلیل برای تمامی نیروهای بازنشسته فراخوان همکاری زده ایم، که بتوانیم این کمبود را به گونه ای جبران کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به اینکه اکثر مبتلایان به کووید19 افرادی هستند که در مراسمات عروسی و تعزیه حضور داشته اند، گفت: متاسفانه تالارهای عروسی همچنان باز است و عروسی ها در حاشیه های شهر و روستاها برپاست.

هاشمی از تزریق 120 هزار دوز واکسن در استان خراسان شمالی خبر داد و گفت: براین اساس حدود ۱۶ درصد جمعیت هدف استان علیه کرونا واکسینه شده اند که ۱۲ درصد از میانگین کشوری پایین تر است.

وی یادآور شد: هم اکنون شهرستان های بجنورد، اسفراین، شیروان، مانه و سملقان، گرمه و فاروج در وضعیت قرمز و شهرستان های جاجرم و رازوجرگلان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: تعداد بستری های استان خراسان شمالی در حال حاضر از مرز ۶۰۰نفر گذشته است و هفته بحرانی را پشت سر گذاشتیم.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1757593
ارسال نظر
نظرات