شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 08:17 منتشر شده در مورخ: 1400/05/17 شناسه خبر: 1757747
در صحن علنی شورای شهر قزوین؛

اعضای کمیسیون‌های شورای شهر قزوین انتخاب شدند

اعضای کمیسیون‌های شورای شهر قزوین انتخاب شدند
اعضای کمیسیون های شورای شهر قزوین با رای اعضا، شورا، در صحن علنی، انتخاب و معرفی شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین، در جلسه علنی اعضای شورای اسلامی شهر قزوین که شب گذشته با حضور جمعی از خبرنگاران در سالن جلسات شورا برگزار شد‌ اعضای کمیسیون های پنج گانه و تخصصی معرفی شدند.

محسن حق شناس، عضو شورای اسلامی شهر قزوین در این جلسه اظهار کرد: شورا می‌تواند حسب نیاز با تشکیل کمیسیون هایی موافقت کرده و یا تعداد آن ها را افزایش یا کاهش دهد.
 
وی افزود: تعداد اعضای هر کمیسیون از سه تا پنج نفر بوده و هر یک از اعضای شورا موظف است حداقل عضو یک کمیسیون باشد و از طرفی مدت عضویت هر یک از اعضا از تاریخ ابلاغ حکم به مدت یکسال است.
 
فرج الله فصیحی رامندی، رئیس شورای ششم در این جلسه با اشاره به اینکه با نظر اعضا مقرر شد اعضای کمیسیون ها در این دوره از شورا متشکل از ۵ نفر باشد، عنوان کرد: جلسات کمیسیون با حضور حداقل دو سوم اعضا رسمیت می یابد و تصمیمات با رای اکثریت مطلق اعضای حاضر اتخاذ خواهد شد. 
 
‌وی تاکید کرد: جلسات هر کمیسیون با حضور حداقل دو سوم اعضا رسمی و تصمیمات با اکثریت آرا (سه نفر ) قانونی است.
 
رئیس شورلی اسلامی شهر قزوین افزود: هر یک از کمیسیون ها در نخستین جلسه از بین خود یک رئیس، یک نایب رئیس و یک نفر منشی انتخاب خواهند کرد.
 
به گزارش صبح قزوین پس از اعلام نظر رئیس شورای شهر قزوین انتخاب اعضای کمیسیون‌ها در صحن شورا به رأی گذاشته شد و هر یک افراد شورا با ارائه آرای خود به اعضای کمیسیون‌های تخصصی رأی دادند.
 
مهدی مهدی خانی، مهری السادات تقوی، محسن حق شناس، علی فرمانی و قاسم اللهیاری به عنوان اعضای کمیسیون عمران و زیربنایی، حمل و نقل و ترافیک و ولی چگینی، محسن حق شناس، مهری السادات تقوی، حسین صلح جو و مهدی مهدی خانی به عنوان اعضای کمیسیون مالی، برنامه ریزی و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر قزوین انتخاب شدند.
 
قاسم الهیاری، علی فرمانی، حسین صلح جو، مهری السادات تقوی و فاطمه اشدری به عنوان اعضای کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و بانوان انتخاب شدند.
 
همچنین محسن حق شناس، مهدی مهدیخانی، مهری السادات تقوی، ولی چگینی و علی فرمانی به عنوان اعضای کمیسیون شهرسازی، املاک و حقوقی و ولی چگینی، فاطمه اشدری، حسین صلح جو، علی فرمانی و قاسم اللهیاری به عنوان اعضای کمیسیون خدمات شهری و نظارت بر شورایاری‌های شورای شهر قزوین انتخاب و معرفی شدند.
 
مهری السادات تقوی نیز با اکثریت آرا به عنوان نماینده شورا در کمیته فنی کمیسیون ماده پنج شهرسازی انتخاب شد.   
 
کمیسیون بانوان که در شوراهای گذشته به شکل کمیته اداره می‌شد و تنها بانوان در آن حضور داشتند با نظر اعضای شورای ششم به شکل کمیسیون فعالیت خواهد کرد.
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1757747
ارسال نظر
نظرات