شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 15:58 منتشر شده در مورخ: 1400/05/18 شناسه خبر: 1758202
بهانه تراشی‎‌ها تعرض به خط انتقال آب یزد کمتر می شود؟!

برای اصفهانی‌ها روشن شد آب انتقالی برای کشت گلخانه ای مصرف نمی شود

برای اصفهانی‌ها روشن شد آب انتقالی برای کشت گلخانه ای مصرف نمی شود
نماینده یزد و اشکذرگفت: میرزایی نماینده مردم اصفهان با تیم همراه به یزد آمدند و با بازدید از مناطق مختلف به ویژه مناطق گلخانه ای دیدند که تامین آب کشت گلخانه ای در یزد از همین چاه های زیرزمینی بی کیفیت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد صالح جوکار نماینده یزد و اشکذر و بخش ندوشن در مجلش شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا؛ با اشاره به سفر نماینده اصفهان به یزد و بازدید از روند مصرف آب انتقال به یزد اظهار کرد: یکی از بحث هایی که اخیرا علیه یزد و خط انتقال آب یزد داغ شد این بود که یزدی ها از این آب انتقالی برای کشت گلخانه ای استفاده می کنند که دورغ محض است.

جوکار افزود: برای جلوگیری از این بحث و برخی عملیات های روانی که جب می شود عده ای به خط انتقال آب یزد تعرض کنند از یکی از نماینده اصفهان دعوت شد تا با سفر به یزد از هر منطقه ای که درخواست دارند و این شائبه وجود دارد که از آب انتقالی استفاده می شود بازدید کنند.

نماینده یزد و اشکذرگفت: میرزایی نماینده مردم اصفهان با تیم همراه به یزد آمدند و با بازدید از مناطق مختلف به ویژه مناطق گلخانه ای روشن و شفاف دیدند که تامین آب کشت گلخانه ای در یزد از همین چاه های زیرزمینی بی کیفیت است.

وی با بیان اینکه هدف استان یزد در کشت گلخانه ای مدیریت آب این استان است تصریح کرد: در گذشته کشاروزی در یزد صورت غرق آبی و مصرف آب زیاد انجام می شد که با کمبود منابع آب این زمین های کشاورزی به گلخانه تبدیل شده است که همین موجب کاهش هشتاد درصدی مصرف آب شده است.

جوکار اذعان کرد: از نظر عقلانی هم پذیرفته نیست آبی که با هزینه های هنگفت به استان می آید در بخش کشاورزی استفاده شود و این سفر برای نماینده اصفهان و تیم همراه کاملا محرض شد که آب انتقالی تنها برای شرب مردم استان یزد استفاده می شود.

نماینده یزد و اشکذروبخش ندوشن ابراز کرد: امیدواریم با اطلاع رسانی که این عزیزان در استان خود به مردم و دیگر نمایندگان خواهند کرد شاهد تنش و بهانه تراشی های کمتری برای تعرض به خط انتقال آب یزد باشیم.

وی با بیان اینکه تعرض به خط انتقال آب عواقب امنیتی زیادی دارد گفت:  اخیرا رییس مجلس با ارسال نامه ای به رییس شورای امنیت کشور درخواست تامین امنیت خط انتقال آب را داده است و تمهیدات لازم در خصوص تامین امنیت خط انتقال آب انجام شده است اما در کنار همه تمهیدات لازم است با احساسات مردم منطقه بازی نشود و ذهنیت اشتباه برای عده ای ایجاد نشود.

جوکار تاکید کرد: حتی این واقعیت باید برای اصفهان روشن شود که آب انتقالی هم کفایت مصرف شرب یزد را نمی کند و همین آب باید با آب های نامرغوب یزد به دست مردم برسد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1758202
ارسال نظر
نظرات