شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:18 منتشر شده در مورخ: 1400/05/19 شناسه خبر: 1758416
رییس اتحادیه طلافروشان یزد عنوان کرد

«فروش غیرقانونی در فضای مجازی»؛ بلایی مضاعف بر حیات نیمه جان طلافروشان یزد

«فروش غیرقانونی در فضای مجازی»؛ بلایی مضاعف بر حیات نیمه جان طلافروشان یزد
نوری زاده گفت: فروش طلا در فضای مجازی بر مشکلات این صنف افزوده است، هیچ طلا فروشی مجوز رسمی برای خرید و فروش طلا در فضای مجازی ندارد و اکثرا اینگونه افراد، سودجو و کلاهبردار هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا نوری زاده در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با بیان اینکه نمی‌توان پیش بینی دقیقی از قیمت طلا داشت، گفت: نرخ طلا تقریبا هم اکنون به نرخ یک ماه گذشته خود بازگشته است و به همان میزان که به نرخ آن طی یک ماه گذشته اضافه شده بود از آن کم شد.

وی ادامه داد: وضعیت اصناف به خصوص صنف طلا و جواهر از زمانی که با شیوع کرونا مواجه شدیم روز به روز بدتر شده است چرا که طلا جز ملزومات زندگی نیست و اولویت خانواده تامین مایحتاج زندگی از جمله خوراک و پوشاک است و اکثرا مردم فروشنده طلا هستند تا خریدار آن و اقدام به فروش طلای خود می‌کنند تا بتوانند مخارج و هزینه‌های زندگی خود را تأمین کنند.

رییس اتحادیه طلافروشان یزد با اشاره به وضعیت کارگاه‌های طلاسازی در یزد گفت: متاسفانه این کارگاه‌ها وضعیت خوبی ندارند و با توجه به اینکه تقاضای خرید طلا از سوی مردم وجود ندارد تقریبا بیش از70 درصد از کارگاه‌های طلاسازی استان غیر فعال هستند و مابقی نیز با حداقل نیرو در حال کار هستند.

نوری‌زاده ادامه داد: کارگاه‌های طلاسازی استان تحت فشار اقتصادی زیادی هستند و این مسئله موجب بیکاری نیروی زیادی در این صنف شده است و برخی کارگاه‌ها نیز با اینکه سعی می‌کنند کارگران خود را نگه دارند اما در پایان ماه مجبورند سرمایه خود را به فروش برسانند تا بتوانند حقوق این کارگران را پرداخت کنند.

نوری زاده با بیان اینکه هیچگونه حمایتی از صنف طلا و جواهر نمی‌شود، گفت: با اینکه رکود بر بازار طلا حکمفرماست و تقاضایی از سوی مردم وجود ندارد اما سالانه به میزان مالیاتی که باید این صنف به دولت پرداخت کند افزوده می‌شود و با وجود همراهی مسئولان استان در این زمینه، این صنف با مشکلات اقتصادی زیادی روبروست.

وی با بیان اینکه فروش طلا در فضای مجازی بر مشکلات این صنف افزوده است، گفت: برخی در فضای مجازی اقدام به فروش طلا می‌کنند که غیر قانونی است و هیچ طلا فروشی مجوز رسمی برای خرید و فروش طلا در فضای مجازی ندارد و اکثرا اینگونه افراد، سودجویان و کلاهبرداری هستند که در موارد بسیار زیاد قیمت طلا را با قیمت بسیار بیشتر از بازار به فروش می‌رسانند و یا اینکه طلای قلابی را به مردم می‌فروشند.

رییس اتحادیه طلافروشان یزد با اشاره به قانون مالیات بر ارزش افزوده طلا گفت: قانون حذف مالیات بر ارزش افزوده طلا که وعده داده شده از دی ماه اجرایی می‌شود موجب رونق کسب و کار در صنف زرگرها خواهد شد و اجرای این قانون هم برای طلاسازی، هم برای فروشنده طلا و هم برای مردم منفعت به دنبال دارد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1758416
ارسال نظر
نظرات