شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 16:20 منتشر شده در مورخ: 1400/05/19 شناسه خبر: 1758570
عزاداری‌ها با رعایت پروتکل‌ها در استان یزد برگزار می‌شود

یزد یکی از خاستگاه‌های آیین‌های عزاداری ماه محرم در کشور/ اختصاص مکان‌های روباز به هیئات برای برگزاری مراسمات عزاداری

یزد یکی از خاستگاه‌های آیین‌های عزاداری ماه محرم در کشور/ اختصاص مکان‌های روباز به هیئات برای برگزاری مراسمات عزاداری
طالبی استاندار یزد با بیان اینکه عزاداری‌ها با رعایت پروتکل‌ها در استان برگزار می‌شود، گفت: یزد یکی از خاستگاه‌های آیین‌های عزاداری ماه محرم در کشور است و برای برگزاری مراسمات عزاداری مکان‌های روباز به هیئات اختصاص داده شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، محمد علی طالبی در خصوص نحوه عزاداری هیئات مذهبی در ماه محرم، گفت: استان یزد یکی از خاستگاه‌های آیین‌های عزاداری ماه محرم و صفر در کشور است.

استانداری یزد اضافه کرد: عزاداری سنتی یزد مورد توجه مردم در سراسر کشور و هموطنان خارج از کشور و در سال‌های اخیر نیز مورد توجه گردشگران خارجی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در طول سال‌های گذشته رونق عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) را به شکل برجسته شاهد بودیم، افزود: متاسفانه از سال گذشته و با شیوع کرونا به کشور شاهد کاهش برگزاری مراسم‌ها در استان یزد بودیم و الان با توجه به دستورالعملی که ستاد ملی کرونا مصوب و به‌نوعی سازمان تبلیغات اسلامی را مسئول کارگروه برگزاری مراسم عزاداری کرده، بر اساس این دستورالعمل توجیه و تبیین مناسبی بین هیئات عزاداری صورت پذیرفته است.

طالبی گفت: امیدواریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین مواردی که در این دستورالعمل ستاد ملی کرونا آمده، بتوانیم عزاداری‌های ماه محرم و صفر را باشکوه برگزار کنیم.

استاندار یزد با تأکید بر اینکه به لحاظ حجم و بستری‌های بیمارستان‌های استان یزد شرایط مناسبی را نداریم افزود: با توجه عزاداری سنتی استان یزد، شرایطی که در بحث کرونا به وجود آمده و قرمز شدن وضعیت کرونایی تمام شهرستان‌های استان و پذیرایی تعداد قابل‌توجهی از بیماران از سایر استان‌های کشور، ضرورت دارد که در بحث عزاداری‌ها حداکثر همکاری را از جانب هیئت‌های عزاداری داشته باشیم.

وی ادامه داد: بر اساس مقرراتی که تصویب‌شده، مراسمات عزاداری حداکثر دو ساعت و در فضای باز برگزار و برای این منظور امکانات دانشگاه، مدارس و مراکز عمومی را در اختیار هیئات مذهبی قراردادیم.

طالبی با بیان اینکه امسال با همکاری هیئات بعضی از مراسم‌های بزرگ استان مثل نخل برداری برگزار نخواهد شد، اضافه کرد: امیدوار هستیم که با رعایت ممنوعیت‌ها بتوانیم اطمینان کامل از رعایت پروتکل‌ها و سلامت عزاداران را در ماه محرم داشته باشیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1758570
ارسال نظر
نظرات