شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:23 منتشر شده در مورخ: 1400/05/20 شناسه خبر: 1758865
امام جمعه یزد:

طلاب از ابتدای ورود به حوزه علمیه باید با مفاهیم قرآن آشنا شوند

طلاب از ابتدای ورود به حوزه علمیه باید با مفاهیم قرآن آشنا شوند
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به نقش اثرگذار حوزه‌های علمیه از زمان شکل‌گیری تاکنون در تربیت دینی جامعه گفت: امروز نیز حوزه‌های علمیه نباید از تربیت صحیح جامعه غافل شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، آیت الله محمدرضا ناصری ظهر امروز در دیدار اعضای ستاد حوزوی بحران استان یزد و مدیر خدمات اجتماعی، پیشگیری و درمان حوزه‌های علمیه کشور اظهار داشت: باید با برنامه ریزی دقیق و کامل، آسیبها شناسایی و ریشه یابی شود و برای رفع آنها اقدامات لازم صورت بگیرد.

وی عنوان کرد: حوزه های علمیه باید برای تقویت پایه های ایمانی، بصیرتی و اخلاقی طلاب برنامه ریزی کنند تا در میدان و عمل شاهد مصونیت از مشکلات و خطاها باشیم.

امام جمعه یزد افزود: طلاب از ابتدای ورود به حوزه علمیه باید با مفاهیم قرآن آشنا شوند تا در نتیجه قرآن در دل و جانشان رسوخ کرده و کمتر دچار رفتار سوء و اشتباه شوند.

ناصری در مورد آسیبهای اجتماعی گفت: متاسفانه به دلایل مختلفی شاهد آسیب‌ها و ناهنجاری‌هایی در جامعه هستیم که باید با آسیب شناسی درست به دنبال رفع آن باشیم.

وی ادامه داد: برای برطرف کردن آسیب‌ها باید از ابتدای کودکی و ورود به مدرسه، با آموزش صحیح پایه های ایمانی کودکان تقویت شود که اگر چنین شد، روحیه تعهد و مسئولیت پذیری در آنها شکل گرفته و هویت خود را به درستی پیدا کرده و کمتر دچار پوچی و انحراف خواهند شد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه ریشه تحول در جامعه، تحول در آموزش است، بیان داشت: یکی از مهمترین وظایف طلاب و روحانیون که تا حدودی از آن غافل بوده ایم، تربیت درست افراد از کودکی تا بزرگسالی است بنابراین باید برای فعالیت در بحث آموزش و پرورش جوانان خوش فکر، خودباور و متعهد برنامه ریزی مناسبی از سوی حوزه های علمیه صورت بگیرد تا شاهد تحول در جامعه باشیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1758865
ارسال نظر
نظرات