شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 20:18 منتشر شده در مورخ: 1400/05/20 شناسه خبر: 1758963
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی قزوین:

افزایش آمار فوتی‌های کرونا در قزوین در حال اوج گرفتن است

افزایش آمار فوتی‌های کرونا در قزوین در حال اوج گرفتن است
محمدحسین ارداقیان آمار فوتی‌های کرونایی در استان دوباره به دو رقمی و عدد ۱۰ رسیده و این جای تاسف دارد چراکه این شرایط مختص عدد نیست بلکه مرگ عزیزانی است که بخش قابل توجهی از آنها جوان و سن زیر ۵۰ سال است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین، محمدحسین ارداقیان ظهر امروز در نشست خبری مدیرمرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در استان قزوین اظهار کرد: ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در استان قزوین تکمیل است و تیم دانشگاه علوم پزشکی استراحتی ندارد و در حال پیگیری افزایش ظرفیت تخت‌ها است.

وی افزود: بازدیدهایی از بیمارستان‌های بوعلی سینا، ولایت، شهید رجایی و قدس در روز گذشته صورت گرفت و وضعیت آنها را مورد ارزیابی قرار دادیم و جابه‌جایی‌ها در بخش‌هایی از بیمارستان‌ها در این بازدیدها انجام شد.

افزایش تعداد تخت‌ بیمارستان‌های قزوین

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی قزوین بیان کرد: افزایش 30 تخت جدید در بیمارستان بوعلی و 20 تخت جدید در بیمارستان شهید رجائی برای بیماران کرونایی صورت گرفت و در حال آماده سازی 30 تخت جدید و نصب دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان ارتش هستیم.

ارداقیان با اشاره به اینکه 30 تخت برای بستری موقت و بیماران با حال مساعدتر و نیازمند دارو در درمانگاه پاکروان با کمک سپاه ایجاد شده است، عنوان کرد: نیروی جدیدی برای این تخت‌ها اضافه نشده است و قطعا این مسئله فشار دوبرابری را به همکاران حوزه درمان وارد می‌کند.

وی اذعان کرد: افزایش تعداد تخت‌ها به معنی درمان درد نیست و باید سعی کنیم ورودی بیمارستان‌ها را کاهش دهیم و تحقق این امر همت و همکاری مردم را می‌طلبد چراکه گاها در برخی بیمارستان‌ها یک پرستار تعداد قابل توجهی از بیماران کرونایی را پرستاری می‌کند.

این مقام مسئول گفت: به عنوان افراد جامعه نباید منتظر تعطیلی باشیم و باید مراقب جان خود و خانواده و هم وطنان باشیم.

ارداقیان در پایان ابراز کرد: آمار فوتی‌های کرونایی در استان دوباره به دو رقمی و عدد 10 رسیده و این جای تاسف دارد چراکه این شرایط مختص عدد نیست بلکه مرگ عزیزانی است که بخش قابل توجهی از آنها جوان و سن زیر 50 سال است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1758963
ارسال نظر
نظرات