شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 09:22 منتشر شده در مورخ: 1400/05/21 شناسه خبر: 1759005
تفت فدایی انتصابات سفارشی؛

زنگ خطر برای بکرترین منطقه حفاظت شده یزد با انتصاب سرپرستی بی تجربه و نابلد!

زنگ خطر برای بکرترین منطقه حفاظت شده یزد با انتصاب سرپرستی بی تجربه و نابلد!
شهرستان تفت از انتصاب مدیران غیربومی و ناآشنا به این شهرستان رنج می برد و در حوزه محیط زیست هم به دلیل کج سلیقگی های مدیران استانی در «محنت و نکبت پنهان» دست و پا می زند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، طبیعت بکر و تنوع  زیستی استان یزد باعث شده تا همواره این موضوع به عنوان یکی از مهمترین دغدغه های مردم و مسئولان استان مورد بحث باشد، که در این میان منطقه شیرکوه به عنوان یکی از اصلی ترین مناطق تحت مدیریت سازمان محیط زیست و حتی یکی از ارکان حیات استان یزد مورد توجه قرار دارد.

منطقه حفاظت شده شیرکوه به دلیل حساسیت خاص و همه جانبه ای که دارد می‌طلبد تا مدیریت آن هم به دست افراد کاربلد، بومی و توانمند باشد. اما گویا این منطقه بیش از آن که به عنوان برندی برای محیط زیست مطرح باشد، ملعبه‌ی دست مدیران بالادستی این سازمان شده و هر روز برای مدیریت محیط زیست شهرستان تفت به عنوان مهمترین متولی حفظ و نگهداری منطقه شیرکوه، نقشه جدیدی کشیده می شود.

شهرستان تفت که از ابتدای دولت یازدهم و دوازدهم از انتصاب مدیران غیربومی و ناآشنا به این شهرستان رنج می برد در حوزه محیط زیست هم به دلیل کج سلیقگی های مدیران استانی و شاید باند و باند‌بازها در «محنت و نکبت پنهان» دست و پا می زند.

گویا محیط زیست تفت پس از ماه‌ها بلاتکلیفی، علیرغم داشتن افراد توانمند، مجدداً به فردی کم‌تجربه، ناآشنا، ناکارآمد و غیر‌بومی سپرده شده که گلایه‌مندی و نارضایتی دوستداران محیط زیست تفت را به دنبال داشته است.

بررسی های صبح تفت نشان میدهد این جوان اهل هرات نه تنها هیچگونه شناختی نسبت به شیرکوه ندارد، بلکه حتی یک روز هم محیط بانی در مناطق را تجربه نکرده است و پشت میز نشینی بوده که به واسطه  پدرش که روزگاری محیطبان بوده، برای خود در محیط زیست این شهر بصورت سفارشی، جایگاه کسب کرده است.

این جوان هراتی! در حالی به محیط زیست تفت با فشار و چانه زنی مدیران استانی تحمیل شده که شنیده شده حتی فرماندار تفت هم به این انتصاب دلخوش نیست!

برخی کوهنوردان منطقه شیرکوه تصاویری از تخریب طبیعت در مجاورت پاسگاه محیطبانی در دهبالا منتشر کرده‌اند، که گویا توسط خود محیط زیست شهرستان تفت و با هماهنگی همین مدیر جدید صورت گرفته است که مطمئنا اگر این اتفاق توسط شخصی عادی صورت گرفته بود به شدت با آن برخورد می‌شد.

 

 

سرپرست جدید و تحمیلی محیط زیست تفت، که هیچ شناختی از منطقه شیرکوه ندارد در اقدامی عجیب اقدام به تخریب اراضی و پوشش گیاهی پشت پاسگاه خود در منطقه ده بالا کرده است که هنوز دلیل این کار مشخص نیست و اینکه چه نیازی بوده که چنین تخریب غیر قانونی صورت گرفته است؟!

گویا چنین تخریب غیرکارشناسی یا به اداره منابع طبیعی تفت هنوز گزارش نشده که ترتیب اثری نداده است یا این موضوع هم قرار است مانند سایر موارد با لابی‌گری سرپوش گذاشته شود.

مردم و دوستداران محیط زیست تفت به طور جدّ از چنین اقداماتی گلایه‌مند هستند و رسانه های استان یزد اجازه نخواهند داد مسئله مهمی چون محیط زیست فدای لج بازی‌ها و کج‌ فهمی‌های برخی مدیران غیربومی شود و صبح تفت به عنوان یک رسانه رسالت خود می‌داند تا حصول نتیجه این موضوع را پیگیری نماید.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1759005
ارسال نظر
نظرات