شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 22:45 منتشر شده در مورخ: 1400/05/22 شناسه خبر: 1759286
امام جمعه قزوین:

نهضت مواسات با جدیت از سرگرفته شود

نهضت مواسات با جدیت از سرگرفته شود
عبدالکریم عابدینی گفت: استان قزوین در بحث مواسات در کشور جایگاه برجسته‌ای پیدا کرده و امید می‌رود که باز هم شاهد ادامه این روند باشیم ما وظیفه داریم نهضت مواسات را با جدیت بیشتری ادامه دهیم و به هم‌نوعان خود کمک کنیم و یقین بدانیم خدا ده برابر پاسخ می‌دهد و این منفعت پرسود معامله با خدا را از دست ندهیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از صبح قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی(ص) برگزار می شود، با تسلیت ایام شهادت اباعبدالله الحسین(ع) به در پیش بودن تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) اشاره کرد و اظهار داشت: در سراسر ماه محرم و صفر مردم نسبت به عزاداری امام حسین(ع) سنگ تمام می گذارند و همه اقشار در مملکت ما و سایر کشورهای عالم اظهار ارادت‌های صمیمانه و مخلصانه‌ای دارند.

وی افزود: خدا را شاکریم که معرفت عموم مردم به خاندان عصمت و طهارت(ع) و آداب و ادب عزاداری‌ها، هر سال بهتر از سال‌های قبل می‌شود، هیئت‌ها در سخنرانی‌ها و مداحی‌ها، رعایت آداب و ادب را بیشتر از گذشته مورد توجه قرار می‌دهند و این رشد و تعالی بسیار ارزشمند است و باید از همه خادمان اباعبدالله(ع) قدردانی کنیم.

امنیت و آسایش خود را مدیون خادمان اباعبدالله الحسین(ع) هستیم

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تاکید بر اینکه امنیت و آسایش خود را مدیون خادمان اباعبدالله الحسین(ع) هستیم، گفت: این عزیزان پای کار آزادی، ذلت ناپذیری، زمینه سازی ظهور منجی عالم بشریت(عج) هستند و ما به همه این عزیزان مدیون هستیم و باز هم از همه آحاد جامعه می‌خواهیم بیشتر به این معانی توجه شود و آرمان های حسینی(ع) را بیشتر مورد توجه قرار دهیم.

امام جمعه قزوین افزود: گفته‌های امام حسین(ع) و درسهای حسینی(ع) و نهضت عاشورا را بیش از پیش محور قرار دهیم چرا که اگر کسی از این درس‌ها آگاهی نداشته باشد، به تعالی نخواهد رسید و لازم است همه توجه جدی به این معانی داشته باشیم و فقط سینه زنی و سیاه پوشیدن را محور قرار ندهیم.

وی تاکید کرد: اگر ستاد کرونا مجوز صادر کند، نماز ظهر عاشورا مثل سال‌های گذشته برگزار می‌شود، همانطور که نماز جمعه با نظر و تشخیص ستاد کرونا برگزار می‌شود و اگر تشخیص دهند که خطری برای مردم دارد، نماز جمعه برگزار نمی‌شود و خود آن عزیزان می‌گویند مساجد و نمازهای جمعه کمترین گرفتاری را در بحث کرونا دارد چرا که رعایت‌ها بیشتر و اصولی است.

آیت الله عابدینی اظهار کرد: طی چند سال پیش اذان ظهر عاشورا به خاطر صدای طبل و شیپور شنیده نمی‌شد اما این سال‌ها شاهدیم که در زمان اذان ظهر عاشورا سکوت می‌شود و دسته‌ها خودشان را هماهنگ می‌کنند.

خطیب نماز جمعه قزوین با تاکید بر اینکه حفظ سلامت وظیفه دینی و همگانی ماست، تصریح کرد: واقعا باید به موضوع سلامت اهمیت ویژه‌ای بدهیم و این خیلی بد است که در مملکت ما آمار کرونا هر روز افزایش پیدا کند، این در شان نظام جمهوری اسلامی نیست و باید مراعات کنیم.

وی با قدردانی از کادر درمان، پرستاران و پزشکان، افزود: این قشر زحمت کش، جان خود را برای سلامتی مردم به خطر می‌اندازند و برخی شهید سلامت شدند و زحمات این عزیزان را قدردانی می‌کنیم.

نهضت مواسات با جدیت از سرگرفته شود

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: استان قزوین در بحث مواسات در کشور جایگاه برجسته‌ای پیدا کرد و بارها محوطه مسجدالنبی(ص) پر از بسته‌های کمک معیشتی شد و به دست نیازمندان رسید و امید می‌رود که باز هم شاهد ادامه این روند باشیم. فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب در خصوص کاسبان جزئی که آسیب دیده‌اند و معیشتشان دچار مشکل شده است نیز مورد توجه قرار گیرد و وظیفه داریم نهضت مواسات را با جدیت بیشتری ادامه دهیم و به هم‌نوعان خود کمک کنیم و یقین بدانیم خدا ده برابر پاسخ می‌دهد و این منفعت پرسود معامله با خدا را از دست ندهیم.

امام جمعه قزوین با اشاره به سالگرد بازگشت آزادگان به میهن، خاطرنشان کرد: ما دست و پای آزادگان عزیز را می‌بوسیم و برای آزادگان استان احترام ویژه قائل هستیم و آنها را پاسداران ارزش‌های انقلابی می‌دانیم و هر کجا آزاده‌ای را می‌بینیم، مشاهده می‌کنیم نگاه‌های عدالت مدارانه و ارزش‌های انقلابی مورد توجه است.

وی افزود: برای همه آزادگان، سلامتی مسالت داریم و برای عزیزانی که از دنیا رفته‌اند، به ویژه سید آزادگان، حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی و سرلشکر عزیز حسین لشکری علو درجات را مسالت می‌کنیم.

سپاه، نیروهای جهادی و نهادهای دولتی پای کار خدمت در مناطق سیل‌زده‌ی الموت و آوج هستند

آیت الله عابدینی با اشاره به سیل الموت و آوج تصریح کرد: بنده فرصت کردم از مناطق سیل زده الموت، بازدیدی داشته باشم و از نزدیک شرایط را ببینم. مساله خیلی جدی‌تر از آن چیزی است که گزارشی را از تلویزیون دیدیم و مشاهده کردم که خسارت‌های جدی در زمان کمی وارد کرده است.

خطیب نماز جمعه قزوین با قدردانی از نیروهای جهادی استان قزوین بیان کرد: نیروهای جهادی و مومن از جای جای استان در مناطق سیل زده حضور پیدا کردند و شبانه روز تلاش می‌کنند تا گرفتاری‌ها را از سر مردم بردارند تا همه چیز به حالت اول بازگردد و این مهم را شاهد بودیم.

وی ادامه داد: سردار رفیعی آتانی، فرماندهی معزز سپاه صاحب الامر(عج) استان و یاران ایشان با جدیت پای کار بودند و خیلی کارها را پیش بردند. نهادهای دولتی، استاندار محترم و مسئولان دیگر نیز پای کار بودند تا مردم را از گرفتاری سیل نجات دهند و در آوج هم فعالیت‌هایی صورت گرفته است که از آن خدمات نیز اطلاع دارم و توفیق نشده که خدمت آن عزیزان برسم و از آن عزیزان عذرخواهی می‌کنم که توفیق خدمت حضوری نداشتم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: کودتای آمریکایی برای بازگرداندن شاه مطرود در سال 1332 اتفاق افتاده و این خاطره تلخ دخالت در آسایش و امنیت مردم بود. از آن سوی دنیا گرگ‌های آدم خوار آمدند گرگ پرورش یافته خودشان را بر مردم مسلط کنند و خیلی خوشحال هستیم که در نظام مقدس جمهوری اسلامی عزت و احترام مردم به جای خودش بازگشت و این مردم هستند که خودشان تصمیم می‌گیرند.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: در روزهای گذشته مداح انقلابی و مومن مرحوم علی اکبر حدادزادگان به رحمت خدا رفتند، همچنین هنرمند متعهدی به نام علی سلیمانی نیز در این ایام به رحمت خدا رفت که به خانواده های آنها تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند برای آنها مغفرت و رضوان طلب می کنیم.

وی به وقایع افغانستان اشاره کرد و بیان کرد: از خداوند برای مردم مسلمان، دوست و برادر افغانستان صلح، آرامش و امنیت می‌خواهیم و ملتمسانه می‌خواهیم شر اشرار، شیطنت‌های اجانب را از سر مردم مظلوم و مسلمان افغانستان بر دارد.

آیت الله عابدینی یادآور شد: بعد از پایان مسابقات المپیک توکیو به مدال آوران مسابقات تبریک می‌گوییم. برخی زمینه شرکتشان در این مسابقات فراهم نشد اما دلشان برای مملکتشان می‌تپد و به همه آن عزیزان نیز خداقوت می‌گوییم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1759286
ارسال نظر
نظرات