شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 09:06 منتشر شده در مورخ: 1400/05/23 شناسه خبر: 1759330
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد عنوان کرد

طرح جامع شهر یزد جزء طرح‌های ویژه کشور/موفقیت چندانی در عملیاتی شدن طرح‌های تفضیلی حاصل نشد

طرح جامع شهر یزد جزء طرح‌های ویژه کشور/موفقیت چندانی در عملیاتی شدن طرح‌های تفضیلی حاصل نشد
صادقیان گفت:می طلبد شورای اسلامی شهر و شهرداری یزد با فراهم آوردن مقدمات کار در محلات شهر، اهتمام ویژه ای برای تهیه این طرح داشته باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد در حاشیه اولین جلسه کمیسیون ماده ۵ شهر یزد در دوره جدید شهرداری و ششم شورای اسلامی شهر یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، از مهمترین اقدامات در دوره جدید مدیریت شهر را تهیه طرح جامع بازنگری شهر یزد عنوان کرد واظهار:  شورای اسلامی شهر و شهرداری یزد باید در این دوره  با فراهم آوردن مقدمات کار در محلات شهر، اهتمام ویژه ای برای تهیه این مهم داشته باشند.

محسن صادقیان گفت: بررسی طرح های جامع و تفضیلی تهیه شده شهرها طی سالهای گذشته نشان می دهد که موفقیت چندانی در عملیاتی شدن طرح های تفضیلی حاصل نشده است و یکی از دلایل اصلی آن عدم دقت کافی در زمان تهیه طرح جامع و همچنین زمانبر شدن و طولانی شدن تهیه این طرح ها است.

وی ادامه داد: بازنگری طرح جامع شهر یزد با توجه به جهانی شدن و خاص بودن این شهر از اهمیت ویژه ای برخوردار است، بگونه ای که شرح خدمات تهیه شده برای این طرح، ویژه و خاص بود و طرح جامع شهر یزد جزء طرح های ویژه کشور خواهد بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد همچنین شروع طرح بازنگری طرح جامع شهر یزد همزمان با شروع بکار دوره ششم شورای اسلامی شهر از اهمیت ویژه ای برخوردار دانست و تاکید کرد: می طلبد شورای اسلامی شهر  و شهرداری یزد با فراهم آوردن مقدمات کار در محلات شهر، اهتمام ویژه ای برای تهیه این طرح  داشته باشند.

صادقیان گفت:  تعریف چشم انداز مناسب و تعیین محورهای درست توسعه شهر یزد ، هدف گذاری درست،  تهیه سند و برنامه کوتاه مدت ۴ ساله و توجه ویژه به محله محوری و بازآفرینی شهری، موضوعات اساسی و بنیانی برای طرح جامع ویژه شهر یزد است که بایستی مورد توجه و دقت همکاران شورای اسلامی شهر ، شهرداری،  اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل میراث فرهنگی قرار گیرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1759330
ارسال نظر
نظرات