شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: دین و اندیشه
ساعت: 23:45 منتشر شده در مورخ: 1400/05/23 شناسه خبر: 1759646

عزاداران حسینی اجازه بهانه جویی به مغرضان و بدخواهان ندهند

عزاداران حسینی اجازه بهانه جویی به مغرضان و بدخواهان ندهند
یکی از مراجع تقلید گفت: از همه عزاداران عزیز می خواهیم همچون سال گذشته که در خط مقدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی بودند، در شرایط کنونی نیز این مراقبت ها را مضاعف کنند و اجازه بهانه جویی به مغرضان و بدخواهان ندهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت الله حسین نوری همدانی در سخنانی ضمن تسلیت فرا رسیدن ماه محرم الحرم و موسم عزای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) توصیه های مهمی خطاب به مردم، عزاداران حسینی و مسئولان ارائه کردند.

 
این مرجع تقلید با ابراز نگرانی از افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا و پیامدهای آن در کشور، همگان را به رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی توصیه اکید کرده و گفت: هر گونه سهل انگاری و بی توجهی به رعایت دستورالعمل های بهداشتی می تواند شرایط را از این که هست خطرناک تر سازد.
 
وی با تاکید بر این که مقابله با ویروس کرونا بدون همکاری دقیق و همه جانبه مردم امکان ندارد، تصریح کرد: از مسؤولان در بخش های مختلف نیز انتظار داریم با روحیه جهادی و تلاش شبانه روزی به منظور کاهش مشکلات ناشی از گسترش ویروس همه سعی و توان و امکانات را بکار گیرند؛ از نیروهای مسلح، گروه های جهادی و بسیج نیز می خواهیم با همه توان و ظرفیت به کمک مسؤولان و دولت و مردم بشتابند.
 
آیت الله نوری همدانی در ادامه توصیه هایی خطاب به هیات های عزاداری، مداحان و خطبای محترم ارائه کرده و گفت: اقامه عزای اهل بیت(ع) خاصه عزای حضرت سیدالشهدا(ع) از افضل اعمال و قربات است؛ مردم ما عاشق و دلداده امام حسین(ع) هستند و این سرمایه بسیار ارزشمندی است که باید قدر آن را بدانیم؛ از همه عزاداران عزیز می خواهیم همچون سال گذشته که در خط مقدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی بودند، در شرایط کنونی نیز این مراقبت ها را مضاعف کنند و اجازه بهانه جویی به مغرضان و بدخواهان ندهند.
 
وی افزود: ما نیز همچون سال گذشته برنامه عزاداری محرم را با رعایت کامل نکات بهداشتی و با حضور یک سخنران و یک مداح برگزار می کنیم. امیدواریم با همت مسؤولان و رعایت همه مردم بزودی شاهد ریشه کن شدن این ویروس منحوس باشیم.
 
انتهای پیام
https://www.dana.ir/1759646
ارسال نظر
نظرات