شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:41 منتشر شده در مورخ: 1400/05/25 شناسه خبر: 1760058
پیگیری دغدغه دامداران تفتی؛

تعاونی دامداران تفت در محدودیت‌های دو هفته‌ای تعطیل نیست/ عدم کمبودی در تخصیص نهاد به دامداران تفت

تعاونی دامداران تفت در محدودیت‌های دو هفته‌ای تعطیل نیست/ عدم کمبودی در تخصیص نهاد به دامداران تفت
شرکت تعاونی دامداران در تعطیلات پیش رو تنها تاسوعا و عاشورا و جمعه بعد از آن را تعطیل و در بقیه ایام فعالیت خواهد داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، در حالی توزیع نهاده های دامی دولتی بین دامداران تفتی، بصورت سهمیه ای و ماهیانه توسط شرکت تعاونی دامداران این شهرستان انجام می شود که طرح توزیع ماهیانه خوراک دام به ازای هر دام ۷ کیلوگرم از ماه گذشته آغاز شده است.

حال با گذشت یک ماه و موعد دوم تحویل خوراک دام، شرکت تعاونی دامداران تفت از طرفی می گوید سامانه باز نمی شود و خوراک نداریم و از طرف دیگر می گوید، اگر خوراک می‌خواهید باید خوراک آزاد بخرید.

در حال حاضر قیمت خوراک آزاد بیش از دوبرابر قیمت سهمیه ای است و دامداران تفتی حواله بدست و منتظر، سردرگم وضعیت فعلی هستند که دام هایشان گرسنه و تعطیلی ۶ روزه پیش روست.

 

هیچ کمبودی در تهیه و توزیع نهاده‌های دامی نداریم

رئیس جهاد کشاورزی تفت در گفت‌وگو با خبرنگار یزدرسا در رابطه با سازوکار توزیع نهاده در شهرستان تفت گفت: در زمینه  توزیع و تخصیص نهاده‌های دامی هیچ گونه مشکل و کمبودی نداریم و شرکت تعاونی دامداران شهرستان تفت به عنوان عامل جهاد کشاورزی،  تهیه و توزیع نهادها را بر اساس ظرفیت اعلام شده انجام می‌دهد.

وی در پاسخ به این که "قطعاً گزارش های مردم نادرست نیست" گفت: ۵ هزار بهره بردار دامی از خدمات جهاد کشاورزی تفت بهره می برند و طبیعی است که از این تعداد چند نفر هم ناراضی باشد.

 

فلاح نژاد خاطرنشان کرد: نارضایتی حتی یک نفر از دامداران و تولید کنندگان هم برای ما قابل قبول نیست و اعلام می‌کنیم هر کس مشکلی در حوزه کاری خود دارد به جهاد کشاورزی مراجعه کند.

تخصیص سهمیه دامداران تفتی بدون هیچ تعللی انجام می‌شود

پورمیرجعفری نیز در این رابطه در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در رابطه با این موضوع اظهار داشت: در حال حاضر نهاده دامی دولتی به میزان لازم وجود دارد هیچگونه کمبودی در تخصیص این نهاد به دامداران نداریم.

وی عنوان کرد: روزانه بین ۳۰ تا ۴۰ تن نهاده دامی بین دامداران شهرستان توزیع می‌شود که این توزیغ بر اساس پلاک کوبی انجام شده دامداران است که لیست آن از سوی جهاد کشاورزی اعلام می‌شود.

پورمیرجعفری تصریح کرد: بر اساس ساز و کار انجام شده به هر دام معادل  ۷ و نیم کیلوگرم سهمیه خوراک در هر ماه تخصیص داده می‌شود که هر دامدار ماهیانه می تواند  آن را دریافت کند و هرکس که در موعد مقرر خود برای دریافت سهمیه اقدام کند براساس آمار دامی که دارد و از سوی جهاد اعلام شده به وی سهمیه تخصیص خواهیم داد و در این زمینه هیچ کمبودی نداریم.

وی عنوان کرد: شرکت تعاونی دامداران در تعطیلات پیش رو تنها تاسوعا و عاشورا و جمعه بعد از آن را تعطیل و در بقیه ایام فعالیت خواهد داشت.

 

با توجه به دغدغه مندی دامداران و شیوع کرونایی که بسیای از اصناف را به تعطیلی دو هفته ای کشاند موضوع به حقی است که نمی توان از کنار آن به سادگی گذشت تامین خوراک دام حداقل چیزی است که در این مدت مسئولین امر در شهرستان تفت باید پیگیر آن باشند و رفع این دغدغه از اولویت ها است.

انتهای یپام/

https://www.dana.ir/1760058
ارسال نظر
نظرات