شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:26 منتشر شده در مورخ: 1400/05/25 شناسه خبر: 1760230
مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان شمالی خبر داد؛

ظرفیت پذیرش ۱۲۰۰ نفر در مرکز واکسیناسیون ایثار/ تزریق ۱۱ هراز دوز واکسن تاکنون

ظرفیت پذیرش ۱۲۰۰ نفر در مرکز واکسیناسیون ایثار/ تزریق ۱۱ هراز دوز واکسن تاکنون
عیسی برجی با بیان اینکه در مرکز تجمعی واکسیناسیون ایثار بجنورد روزانه ظرفیت پذیریش یک هزار و ۲۰۰ نفر وجود دارد، گفت: از ابتدای فعالیت این مرکز تاکنون ۱۱ هزار دوز واکسن تزریق شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عیسی برجی، مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصر اترک، اظهار کرد: هم اکنون ۵ مرکز تجمعی واکسیناسیون در شهرستان های بجنورد ، اسفراین، شیروان و آشخانه فعال است.

برجی با بیان اینکه ۵ نوع واکسن در این مراکز بر اساس سهمیه و شرایط سنی تعیین شده تزریق می شود، افزود: همچنین ۸۹ مرکز جامع سلامت در سراسر استان کار واکسیناسیون واجدین شرایط را انجام می دهند.

وی افزود: از ابتدای شروع واکسیناسیون کرونا تا کنون، ۱۷۰ هزار دوز واکسن وارد استان شده و در مرحله اول و دوم ۱۴۸ هزار دوز تزریق شده است.

وی با اشاره به آغاز فعالیت مرکز تجمعیی ایثار با همکاری سپاه جوادالائمه و دانشگاه علوم پزشکی استان همزمان با عید غدیر در بجنورد گفت: تاکنون ۱۱ هزار دوز واکسن در این مرکز تزریق شده است.

مسئول بسیج جامعه پزشکی استان اضافه کرد: در این مرکز روزانه ظرفیت پذیرش یک هزار و ۲۰۰ نفر وجود دارد که به طور متوسط ۴۰۰ تا ۵۰۰ دوز واکسن تزریق می شود.

برجی خاطرنشان کرد: ۴۵ بسیجی داوطلب در مرکز واکسیناسیون ایثار و ۴۰ بسیجی داوطلب در مراکز جامع سلامت مشغول به ارائه خدمات هستند.

وی در ادامه از فعالیت مجدد قرارگاه شهید سلیمانی پس از فرامین رهبری خبر داد و گفت: مقرر شده تا یک مرکز واکسیناسیون در دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد و مرکز نمونه گیری در درمانگاه امام سجاد(ع) فعال شود که تامین نیروهای مورد نیاز بر عهده بسیج جامعه پزشکی است.

وی اعزام یک پزشک به شهرستان راز و جرگلان، اعزام ۲۳ نیروی پرستار به بیمارستان امام حسن و انجام مانور های بهداشتی و نظارت ستادی در طرح تشدید محدودیت ها را از دیگر اقدامات بسیج جامعه پزشکی در پیک پنجم کرونا اعلام کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1760230
ارسال نظر
نظرات