شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:34 منتشر شده در مورخ: 1400/05/25 شناسه خبر: 1760231
مدیرکل ثبت احوال استان خراسان شمالی:

۲۲ هزار نفر در خراسان شمالی ملقب به نام "زینب" هستند/ ارادات مردم استان به ائمه اطهار (ع)

۲۲ هزار نفر در خراسان شمالی ملقب به نام "زینب" هستند/ ارادات مردم استان به ائمه اطهار (ع)
علی زاهدی نیا گفت: از ابتدای تاسیس استان خراسان شمالی تا کنون ۲۲ هزار و ۳۷۵ ولادت با نام مبارک زینب و ترکیبات آن در ثبت احوال استان به ثبت رسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی زاهدی نیا، مدیرکل ثبت احوال استان خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک، ضمن عرض تسلیت بمناسبت فرا رسیدن ایام محرم و شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) اظهار داشت: براساس آخرین برآوردهای جمعیتی در استان خراسان شمالی، تعداد ۴۹۷ هزار و ۳۰۹ نفر از جمعیت استان را مردان و ۴۹۲ هزار و ۵۲۳ نفر را زنان تشکیل می دهند.

وی با اشاره به اینکه ۴.۵ درصد از زنان استان به نام مبارک حضرت زینب (س) نامگذاری شده اند، ادامه داد: براساس اطلاعات آماری ثبت شده در ثبت احوال خراسان شمالی ۲۲ هزار و ۳۷۵ نفر از ابتدای تاسیس ثبت احوال استان به نام مبارک زینب و ترکیبات آن در استان نامگذاری شده اند.

 زاهدی نیا مدیرکل ثبت احوال استان در ادامه بیان داشت: طی چهار ماهه سال جاری تعداد چهار هزار و ۶۲۳ واقعه ولادت در استان خراسان شمالی به ثبت رسیده است که ۲۶ نفر از این تعداد با نام مبارک زینب و ترکیبات آن نامگذاری شده اند.

این مقام مسئول یادآور شد: پنج نام منتخب زنان نیز در سال ۹۹ به ترتیب فاطمه ، زهرا، آوا ، رستا و آسنا و در چهار ماهه سال ۱۴۰۰ نیز فاطمه، زهرا ، رستا، آوا و آسنا می باشد که این امر نشان دهنده علاقه و ارادت مردم عزیز استان به خاندان عصمت و طهارت و در واقع بیانگر رفتارهای فرهنگی مردم براساس آموزه های دینی است.

ایشان در ادامه اظهار داشت: جمعیت کل استان تا پایان چهار ماهه سال جاری، ۹۸۹ هزار و ۸۳۲ نفر است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1760231
ارسال نظر
نظرات