شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:57 منتشر شده در مورخ: 1400/05/26 شناسه خبر: 1760427
رزمنده یزدی دفاع مقدس:

سوزاندن پای رزمندگان با چراغ نفتی از تلخ ترین خاطرات اسارتم بود

سوزاندن پای رزمندگان با چراغ نفتی از تلخ ترین خاطرات اسارتم بود
طاهرنژاد رزمنده یزدی دفاع مقدس گفت: سوزاندن پای رزمندگان با چراغ نفتی از تلخ ترین خاطرات اسارتم بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدعلی طاهرنژاد رزمنده یزدی در گفتگو با یزدرسا، به نحوه اعزام به جبهه های حق علیه باطل اشاره کرد و گفت: من در سال 1359 بعد از بازگشت از منطقه سراوان سیستان و پلوچستان که در یک اردوی دانش آموزی بودم پس از دو ماه از آغاز جنگ تحمیلی، عازم جبهه شدم.

این رزمنده دفاع مقدس ادامه داد: پس از اعزام به جبهه در جاده آبادان ماهشهر مستقر شدیم و پس از دو ماه عملیات نصر انجام گرفت که متاسفانه با فعالیت ستون پنجم و بنی صدر شکست خورد و عده ای اسیر و شهید شدند که من هم در این عملیات به اسارت درآمدم.

طاهرنژاد تاکید کرد: من در تاریخ 20 دی ماه سال 1359 به اسارت دشمن درآمدم و پس از حدود 10 سال در تاریخ 29 مرداد 1369 به کشور بازگشتم.

وی در رابطه با محل اسارت و چگونگی آزادی خود نیز اذعان داشت: ما در دوران اسارت خود در سه منطقه بصره، بغداد و موصل اسیر بودم که بیشترین زمان را در اردوگاه 1 و 3 و 4 موصل بودم؛ آزادی ما هم بدین گونه رقم خورد که روز چهارشنبه بود که رادیو عراق در حیاط اردوگاه اعلام کرد که قرار است اسرا تبادل شوند که من دو روز بعد یعنی در روز جمعه آزاد شدم.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه لحظه اعلام خبر آزادی اسرا در اردوگاه از شیرین ترین لحظه های دوران اسارت بود، اذعان داشت: از جمله تلخ ترین خاطراتی که در دوران اسارت دارم این بود که یکی از همرزمانم را عراقی ها به ستونی در وسط اردوگاه موصل بستند و پای او را با چراغ های نفتی سوزاندند.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از شیرینی ها اسارت ما این بود که حجت الاسلام ابوترابی به ما وعده دادند که بعد از آزادی به خدمت امام خمینی(ره) برسیم که متاسفانه امام رحلت کرده بودند و این آرزو محقق نشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1760427
ارسال نظر
نظرات