شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:29 منتشر شده در مورخ: 1400/05/26 شناسه خبر: 1760461
مدیر صندوق بیمه اجتماعی خراسان شمالی اعلام کرد؛

قطع پرداخت حق بیمه از سوی کشاورزان عضو به علت خشکسالی/اقدام برای افزایش پوشش بیمه ای شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر استان

قطع پرداخت حق بیمه از سوی کشاورزان عضو به علت خشکسالی/اقدام برای افزایش پوشش بیمه ای شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر استان
محمدرضا غلام زاده گفت: شماری از کشاورزان و دامداران عضو صندوق بیمه اجتماعی روستا و عشایر استان به علت بروز خشکسالی و زیان مالی وارده بر آنان نتوانستند حق بیمه خود را در چهار ماه نخست امسال واریز کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا غلام زاده، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصراترک اظهار کرد: در خراسان شمالی در حال حاضر بیش از ۶۴ هزار نفر عضو صندوق بیمه اجتماعی روستا و عشایر هستند که حدود ۴۵ هزار نفر از آنان بیمه شده فعال و دو هزار و ۸۰۰ نفر دیگر از آنان بازنشسته مسمتری بگیر این صندوق هستند.

غلام زاده در ادامه با اشاره به اینکه در فصل بهار سال ۹۹، هزار و ۱۶۰ نفر و در فصل بهار امسال نیز هزار و ۱۴۰ نفر عضو جدید این صندوق شدند، عنوان کرد: کاهش عضو جدید این صندوق در بهار امسال در مقایسه با بهار سال گذشته به علت کاهش بارندگی ها، بروز خشکسالی و زیان مالی کشاورزان، دامداران و جامعه عشایری استان بود که البته پیش بینی شده بود.

وی همچنین با یادآوری این مطلب که در چهار ماهه نخست امسال هزار و ۵۰۰ نفر از اعضای بیمه شده این صندوق نتوانستند حق بیمه خود را بپردازند، گفت: این صندوق پیامک پرداخت حق بیمه را برای آنان ارسال کرد که آنان در پاسخ اعلام کردند متاثر از زیان مالی ناشی از خشکسالی، توان پرداخت حق بیمه را ندارند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی بیان کرد: به آنان پیشنهاد کرده ایم که حق بیمه خود را به صورت اقساط پرداخت کنند.

وی همچنین به تغییر نوع پوشش بیمه ای یک سوم از اعضای بیمه شده این صندوق نیز اشاره کرد و گفت: آنان عضو سایر صندوق های بیمه ای از جمله بیمه تامین اجتماعی شده اند.

غلام زاده در بخش دیگری از سخن خود درباره پوشش بیمه ای این صندوق از قشر زنان سرپرست خانوار نیز اظهار کرد: تا به کنون ۹۴۲ نفر از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی استان عضو و بیمه شده این صندوق شده اند.

وی گفت: به زودی در راستای اجرای طرح پوشش بیمه ای یک میلیون و ۴۴۰ هزار زن سرپرست خانوار و قالی باف کشور، تعداد اعضای این صندوق در استان از پوشش بیمه ای این قشر بیشتر خواهد شد.

این مدیر همچنین به دستورالعمل جدید دیگری برای صندوق بیمه اجتماعی روستا و عشایر نیز اشاره و عنوان کرد: در این دستورالعمل مقرر شده است اشخاصی که ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه در این صندوق داشته و سن آنها به ۶۵ سال رسیده همچنین سابقه پرداخت حق بیمه در سایر صندوق های بیمه ای را نیز داشته اند، می توانند سابقه پرداخت حق بیمه ای سایر صندوق های بیمه ای خود را به صندوق بیمه ای اجتماعی روستا و عشایر انتقال دهند تا مجموع سوابق آنها به ۱۵ سال برسد و مشمول دریافت مستمری بازنشستگی بشوند.

وی در خاتمه به پوشش بیمه ای ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر نیز اشاره و عنوان کرد: خراسان شمالی در پوشش بیمه ای ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر در استان در جایگاه رتبه سوم کشور قرار گرفته است.

با این وجود، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی خاطر نشان کرد: در حال حاضر این صندوق با انجام تبلیغات و اطلاع رسانی ها درصدد است سطح پوششی بیمه ای هشت شهر زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت استان از جمله شهر جاجرم که عضویت قابل توجهی در این صندوق نداشته اند، متمرکز شود و این عضویت افزایش دهد.

غلام زاده گفت: در حال حاضر با فرمانداران شهرستان های گرمه و جاجرم برای افزایش پوشش بیمه ای ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت آنان در این صندوق در حال گفت و گو هستیم.

انتهای پیام/قهرمانی

https://www.dana.ir/1760461
ارسال نظر
نظرات