شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 10:35 منتشر شده در مورخ: 1400/05/28 شناسه خبر: 1760823
نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری:

کل یوم عاشورا و کل الارض کربلا؛ روح تمام زیارت های امام حسین(ع) است

کل یوم عاشورا و کل الارض کربلا؛ روح تمام زیارت های امام حسین(ع) است
سید احمد خاتمی با تأکید بر اینکه معنای "کل یوم عاشورا و کل الارض کربلا" در حقیقت روح تمام زیارت های امام حسین علیه السلام است، گفت: روح تمام زیارت ها این است که نهضت عاشورا را یک جلسه نبینیم و این نهضت را یک جریان ببینیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت الله سید احمد خاتمی در گفتگو با راه آرمان؛ ضمن عرض تسلیت شهادت اباعبدالله علیه السلام گفت: جمله ای در مورد سالار شهیدان سید الشهدا علیه السلام گفته شده و آن جمله این است "کل یوم عاشورا و کل الارض کربلا"؛ در مورد مستند این سخن، در مجامع روایی ما دیده نشده است اما سخن، سخن درستی است و امام راحل عظیم الشأن دو بار در کلمات خود به آن استناد کرده اند.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه معنای "کل یوم عاشورا و کل الارض کربلا" در حقیقت روح تمام زیارت های امام حسین علیه السلام است، عنوان کرد: روح تمام زیارت ها این است که نهضت عاشورا را یک جلسه نبینیم و این نهضت را یک جریان ببینیم همان که قرآن کریم در تحلیل های تاریخی بر آن عنایت دارد و معنای کل یوم عاشورا و کل الارض کربلا این است که جنگ حق و باطل همیشه است.

وی با اشاره به آیه 17 سوره رعد اظهار کرد: آنچنان که آب و کف همیشه است، جنگ حق و باطل همیشه است و مهم آن است که ما سنگر حق را بر گزینیم و این درس نهضت سالار شهیدان است.

این مقام مسئول ابراز کرد: درس دیگر نهضت "کل یوم عاشورا و کل الارض کربلا" این است که بنگرید رهبرتان کیست، رهبرتان باید رهبری باشد که مشروعیت الهی دارد و شما همراه این رهبر باشید و آنچنان که عاشوراییان این چنان بودند.

آیت الله خاتمی ادامه داد: کودک کربلایی می گفت "أَمیرِی حُسَیْنٌ وَ نِعْمَ الاْمیرُ"؛ سردار رشید 34 ساله کربلایی حضرت عباس ابن علی علیه السلام گفت" والله اِن قَطعتموا یَمینی انی احامی ابداً عَن دینی و عَن امام صادق الیقینی".

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: بنگرید که رهبر شما کیست؛ حجت شرعی شما باید آنکس باشد که امضا خدا را دارد و امروز جانشین حضرت ولی عصر(عج)، ولی فقیه است که باید همراه ایشان باشیم آنچنان که تاکنون ملت بزرگ ما همراه ایشان بوده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: معنای دیگر کل یوم عاشورا و کل الارض کربلا  آن است که باید با افتخار در راه دین خدا ایثار کرد آنچنان که سیدالشهدا و یاران فداکار ایشان ایثار کردند و در یک کلمه خود سیدالشهدا فرموده فلکم فی اسوه شما از من درس و سرمشق بگیرید.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1760823
ارسال نظر
نظرات