شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 11:56 منتشر شده در مورخ: 1400/05/28 شناسه خبر: 1760835
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

وزارت بهداشت سخت‌ترین و کلیدی‌ترین وزارتخانه دولت است

وزارت بهداشت سخت‌ترین و کلیدی‌ترین وزارتخانه دولت است
فاطمه محمدبیگی گفت: اکنون وزارت بهداشت سخت‌ترین و کلیدی‌ترین وزارتخانه دولت است و هر وزیری که در این راه، در حال قبول مسئولیت است به نوعی سخت‌ترین میدان کار زار را به دست می‌گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛فاطمه محمدبیگی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین، درباره لیست وزاری پیشنهادی دولت سیزدهم اظهار کرد: در مجموع لیست وزرای پیشنهادی ترکیبی از تفکرات تحول‌نگر در حوزه اداره کشور است همچنین ترکیب سنی نسبت به دوره‌های قبل کاهش محسوسی دارد که نشان می‌دهد دولت بنا دارد در جریان گام دوم انقلاب از ظرفیت جوانان استفاده کند.

 وی افزود: در این ترکیب ما هم موافقین و هم مخالفین جدی داریم چه بسا که برخی از وزرا به لحاظ آمادگی، انگیزه، برنامه و تجربه پایگاه‌های فوق العاده‌ای دارند و به نظر می‌رسد که بتوانند رای حداکثری مجلس را به خود اختصاص دهند اما چند وزیر هستند که مخالف جدی دارند و به نظر می‌رسد که نتوانند نظر مجلس را جلب کرده و موفق عمل کنند.

نماینده مردم قزوین در مجلس  با اشاره به اینکه وزیر کشور گزینه قوی و کارآمدی است، بیان کرد: با جلساتی که با وزیر پیشنهادی ارشاد، آقای دکتر اسماعیلی داشتیم و سوالاتی که مطرح شد نشان از برنامه‌مدار بودن و عملیاتی بودن او بود و نگاه تحولی و همه جانبه به حوزه فرهنگ و ارشاد داشت و فکر می‌کنم می‌تواند گزینه خوبی به عنوان وزیر  باشد.

رویکرد تحولی و عدالت محور باید در راس عملکرد دولت باشد

 محمدبیگی ابراز کرد: در حوزه بهداشت و درمان نیز دکترعین‌الهی پیشنهاد شد که علاوه بر سابقه فعالیتش، چند دوره معاونت وزیری را در کارنامه‌اش دارد همچنین شناخت خوبی از معضلات سلامت و کرونا داشته که می‌تواند با استفاده از معاونت‌های قوی، کارآمد و گام دومی و تغییر رویکرد ستاد ملی کرونا در مقابله با کرونا، حمایت‌های بین بخشی، روحیه جهادی و بسیجی بحث کرونا را مدیریت کند.

عضو کمیسیون بهداشت خانه ملت تصریح کرد: در حوزه‌های مختلف وزرای پیشنهادی هم چالش‌هایی داریم؛ مثلا در حوزه آموزش و پرورش نظر کلی مجلس منفی است و به نظر می‌رسد که آقای باغگلی علی رغم خلاقیت‌ها، ابتکارات و نظریات خوبی که دارد اما به دلیل عدم تجربه کافی در نظام آموزشی و فرهنگی در حوزه آموزش‌و پرورش نتواند نظر نمایندگان مجلس را جلب کند.

وی ادامه داد: در مورد وزاری پیشنهادی دیگر به جد در حال پیگیری، بحث و گفتگو هستم و سعی می‌کنم جلسات مختلفی با آن‌ها داشته باشم تا ضمن مطرح کردن دغدغه‌های خود و مردم حوزه انتخابیه‌ام بتوانم بازخوردی را به صورت ملی و آمایشی داشته باشم لذا هنوز در مورد بقیه وزرا به جمع‌بندی نرسیدم اما فکر می‌کنم نظر کلی مجلس این است که یک الی دو نفر از وزرا برای دولت قوی و کارآمد مناسب نیستند.

 محمدبیگی تصریح کرد: در مجموع رویکرد تحولی، عدالت محور، فسادستیز می تواند رویکرد خوبی برای دولت باشد، همان طور که ما عزم و اراده راسخ برای همکاری با دولت داریم نیز در نظارت بر دولت هم محکم هستیم و نظرات انتقادی و نظارتی خود را به جد اعمال خواهیم کرد.

نگاه ویژه به گام دوم انقلاب در کابینه پیشنهادی دولت

نماینده مردم قزوین در مجلس تصریح کرد: اکنون مجلس یازدهم جزو مجالسی است که میانگین سنی جوانان موجب شور و نشاط بیشتر در آن شده و به عنوان یک جوان مجلسی با قاطعیت مطرح می‌کنم که حضور جوانان انگیزه، قدرت دوندگی، قدرت پیگیری و عدم محافظه‌کاری را در کابینه افزایش می‌دهد و می‌تواند  آن را با سرعت بالاتری در دولت جلو ببرد.

وی در پاسخ به این سوال که وزیر بهداشت در بحران کرونا توانسته نظرش را جلب کند، عنوان کرد: دکتر عین‌الهی از این جهت که در بحران‌ها، جبهه و جنگ و در حوزه‌های عملیاتی وزارت بهداشت حضور داشته نیز تجربه و سبقه خوبی دارد و ارائه برنامه‌هایش هم در این زمینه برای ما قانع ‌کننده بود اما تیمی که در راس اجرای این برنامه‌ها قرار می‌گیرند بسیار اهمیت دارد.

محمدبیگی اذعان کرد: امیدوارم وزیر پیشنهادی بهداشت با یک تیم قابل قبول وارد صحنه شود چون اکنون وزارت بهداشت سخت‌ترین و کلیدی‌ترین وزارتخانه دولت است و هر وزیری که در این راه، در حال قبول مسئولیت است به نوعی سخت‌ترین میدان کار زار را به دست می‌گیرد.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس در پایان گفت: ما شجاعت وزیر پیشنهادی وزارت بهداشت را در این زمینه می‌بینیم لذا امیدوارم با تعاملات بین بخشی، تغییرات ساختاری در ستاد ملی کرونا، حمایت‌های تمام وزارتخانه‌ها و تقسیم کار بین تمام ارگان‌ها بتواند این موضوع را به خوبی اداره کند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1760835
ارسال نظر
نظرات