شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:50 منتشر شده در مورخ: 1400/05/29 شناسه خبر: 1761060
مدیرکل زندان‌های استان قزوین:

۷۵ درصد از زندانیان قزوین واکسن کرونا دریافت کردند

۷۵ درصد از زندانیان قزوین واکسن کرونا دریافت کردند
حمیدرضا جهانگیری گفت: تاکنون ۷۵ درصد از زندانیان و ۹۰ درصد از کارکنان زندان‌های استان قزوین واکسینه شده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیدرضا جهانگیری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ از اجرای واکسیناسیون زندانیان استان همزمان با زندان‌های سراسر کشور خبر داد و اظهار کرد: ۱۰ روزی است که خدمات نوبت اول واکسیناسیون زندانیان علیه ویروس کووید19 آغاز شده و اکنون در روزهای پایانی به سر می‌بریم و تاکنون ۷۵ درصد از زندانیان و ۹۰ درصد از کارکنان زندان‌های استان قزوین واکسینه شده‌اند.

وی افزود: واکسیناسیون زندانیان به اتمام رسیده تنها تعدادی از پرسنل باقی مانده که آن‌ها در شیفت کاری خود واکسینه خواهند شد؛ از آنجایی که تزریق واکسن اختیاری است لذا افرادی که تمایل به تزریق داشتند واکسینه شدند و برای مابقی، طبق قانون هیچ اجباری نخواهیم داشت.

مدیرکل زندان‌های استان قزوین درباره خدمات دندانپزشکی ارائه شده در زندان بیان کرد: این خدمات به صورت اردوهای جهادی توسط پزشکان و دانشجویان بسیجی آغاز شده و به مدت سه روز تا روز جمعه ادامه خواهد داشت و پیش‌بینی ما این است که بیش از ۳۰۰ نفر تحت درمان رایگان خدمات دندانپزشکی قرار گیرند.

ارائه خدمات دندانپزشکی به زندانیان قزوین

جهانگیری ادامه داد: اکنون مرحله دوم خدمات دندانپزشکی توسط تیم پزشکی در حال برگزاری است که مرحله اول آن در تعطیلات نوروز انجام شد که طی آن به ۵۰۰ نفر به صورت رایگان خدمات درمانی ارائه کردند.

وی ابراز کرد: در این طرح‌ها خدمات ترمیمی، کشیدنی و برخی جراحی‌ها صورت می‌گیرد همچنین برنامه‌ریزی لازم انجام شده که در مرحله بعدی اردوهای جهادی، خانواده‌های زندانیان نیز از خدمات رایگان دندانپزشکی بهره‌مند شوند.

مدیرکل زندان‌های استان قزوین در پایان گفت: باتوجه به اعلام شرایط پروتکل‌ها به منظور واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال، تمام افرادی که در کانون اصلاح و تربیت به سر می‌برند و مشمول این قانون بودند نیز تحت پوشش واکسیناسیون علیه ویروس کووید19 قرار گرفتند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1761060
ارسال نظر
نظرات