شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 09:46 منتشر شده در مورخ: 1400/05/31 شناسه خبر: 1761517
مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین:

مرکز اضطراری بیمارستانی جهت پذیرش بیماران کرونایی در قزوین دایر شد/ ۲۰درصد جمعیت استان واکسینه شدند

مرکز اضطراری بیمارستانی جهت پذیرش بیماران کرونایی در قزوین دایر شد/ ۲۰درصد جمعیت استان واکسینه شدند
قدرت الله مهدیخانی با بیان اینکه تاکنون ۲۰درصد جمعیت استان واکسینه شده‌اند، گفت: حدود ۳۳۷ هزار و ۴۲۰ دوز واکسن تا روز گذشته تزریق شده و این موضوع نیز با روند رو به رشد خوبی ادامه خواهد داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ قدرت اله مهدیخانی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت صبح قزوین؛ از برپایی مرکز اضطراری مراقبت از بیماران کرونایی خبر داد و اظهار کرد: با توجه به شرایط وسعت شیوع ویروس کرونا در کشور و استان و افزایش ورودی‌های بیمارستان و میزان فوتی‌ها، این مرکز راه‌اندازی شده است.


وی با بیان اینکه یکی از وظایف بیمارستان شهید رجایی ارائه خدمات تروما است، افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌‌های صورت گرفته و رایزنی‌هایی که با شرکت گاز صورت گرفت تصمیم گرفتیم که از ظرفیت شرکت گاز استفاده کنیم چون این فضا در مقابل بیمارستان شهید رجایی واقع شده و به راحتی می‌توانیم از ظرفیت نیروها و امکانات برای رسیدگی به بیماران بستری شده در این مکان بهره‌مند شویم.

فوت ۲۷ بیمار کرونایی طی دو روز نگران‌کننده است

مدیرکل مدیریت بحران استان بیان کرد: متاسفانه در روز جمعه ۱۶ و روز گذشته۱۱ فوتی کرونایی داشتیم که این آمار برای قزوین به شدت بالا و نگران کننده است لذا چون ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در حال تکمیل بود، برنامه‌ریزی لازم صورت گرفت تا در مواقع اضطراری بتوانیم از ظرفیت سالن‌های ورزشی استفاده کنیم.

مهدیخانی ادامه داد: فضای سالن ورزشی شرکت گاز با توجه به نزدیکی مسافت با بیمارستان شهید رجایی در حالت اضطراری بسیار کمک‌کننده خواهد بود و اکنون حدود ۳۰ تخت پیش‌بینی شده اما تا ۱۰۰ تخت هم قابلیت افزایش دارد که خوشبختانه تاکنون تنها از ظرفیت چند تخت استفاده شده است.

وی اذعان کرد: خوشبختانه روز گذشته میزان ورودی‌ها، افراد تست مثبت سرپایی، فوتی‌ها و حتی افراد بستری در آی‌سی‌یوها سیر نزولی پیدا کرده لذا امیدواریم که این روند ادامه داشته باشد تا لازم نباشد که از ظرفیت سالن ورزشی استفاده شود چون سالن‌ ورزشی فاقد امکانات بیمارستانی است و به ناچار مجبور به ایجاد این فضا شدیم.

مدیرکل مدیریت بحران استان در باره بیمارستان ارتش اضافه کرد: این مرکز اوایل به عنوان مرکز جراحی فعالیت می‌کرد لذا امکانات لازم بیمارستانی از جمله بحث اکسیژن‌‌ساز را نداشت لذا با همکاری مجموعه ارتش و دانشگاه علوم پزشکی توانستیم امکاناتی از قبیل آمبولانس، داروخانه سیار و سیستم اکسیژن‌ساز را از تهران فراهم کنیم و اکنون آنجا هم به عنوان بیمارستان پیش‌بینی شده و تعدادی بیمار بستری هستند.

مهدیخانی عنوان کرد: اکنون فضای سالن ورزشی شرکت گاز و بیمارستان ارتش پیش‌بینی شده و امیدواریم که نیاز به استفاده از بیمارستان صحرایی نباشد و تنها بتوانیم از امکانات آن در این فضاهای پیش‌بینی شده استفاده کنیم چون نزدیکی فضای سالن ورزشی به بیمارستان شهید رجایی برای ما اولویت تأثیرگذاری است.

تاکنون ۲هزار و ۵۱ نفر در استان قربانی کرونا شدند

وی بیان کرد: اکنون حدود ۹۲۵ بیمار بستری شده در بیمارستان‌های استان داریم و متاسفانه از تاریخ دوم اسفند ماه سال ۹۸ تاکنون ۲ هزار و ۵۱ فوتی قطعی کرونایی داشتیم لذا انتظار داریم که مردم در این مسیر به ما کمک کنند چون اگر رعایت نشود حتی اگر تمام بیماران دیگر را ترخیص کنیم هیچ بیماری را پذیرش نکنیم بازهم امکانات استان پاسخگوی این بیماری نخواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان با بیان اینکه تاکنون 20درصد جمعیت استان واکسینه شده‌اند، اذعان کرد: حدود ۳۳۷ هزار و ۴۲۰ دوز واکسن تا روز گذشته تزریق شده و این موضوع نیز با روند رو به رشد خوبی ادامه خواهد داشت و آمار قزوین در بحث واکسیناسیون نسبت به چند استان دیگر بهتر است.

مهدیخانی در پایان گفت: از مردم تقاضا دارم که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و حتما از ماسک استفاده کنند چون اکنون تنها ابزار ما استفاده از ماسک است تا به تدریج بحث واکسیناسیون به اتمام برسد.


انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1761517
ارسال نظر
نظرات