شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:14 منتشر شده در مورخ: 1400/05/31 شناسه خبر: 1761536
معاون فنی مرکز بهداشت استان یزد:

۶۱درصد افراد بالای ۴۵ سال در استان یزد واکسینه شدند/گروه سنی ۴۵ تا ۵۵ سال هرچه زودتر برای واکسن مراجعه کنند

۶۱درصد افراد بالای ۴۵ سال در استان یزد واکسینه شدند/گروه سنی ۴۵ تا ۵۵ سال هرچه زودتر برای واکسن مراجعه کنند
شریفی گفت: تاکنون 183 هزار نفر از جامعه هدف بالای 45 سال در استان یزد واکسینه شده اند که تقریبا 61 درصد آمار کلی را شامل می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دکتر مسعود شریفی معاون فنی مرکز بهداشت استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص آخرین وضعیت واکسیناسیون در استان یزد اظهار کرد: تاکنون 362هزار دز واکسن در استان یزد تزریق شده است که از این تعداد 262 هزار نفر در نوبت اول و 100 هزار نفر در نوبت دوم واکسن خود را دریافت کرده اند.

شریفی با بیان اینکه 32درصد از جامعه هدف بالای 18 سال در استان یزد واکسن خود را دریافت کرده اند افزود: تاکنون 183 هزار نفر از جامعه هدف بالای 45 سال در استان یزد واکسینه شده اند که تقریبا 61 درصد آمار کلی را شامل می شود.

معاون فنی مرکز بهداشت استان یزد ابراز کرد: مراکز واکسیناسیون تجمیعی در شهر یزد در دو شیفت صبح از ساعت 8 صبح تا 13 و نوبت عصر از ساعت 17 تا 21 فعال هستند به غیر از مرکز تجمیعی مسجد روضه محمدیه که از 8 صح تا 21 بصورت دائم خدمات واکسیناسیون را ارائه می دهد.

شریفی عنوان کرد: در شهر یزد تنها مراکز تجمیعی واکسیناسیون گروه های سنی را انجام می دهند و برخی از مراکز بهداشت تنها به برخی گروه های شغلی خدمات واکسیناسیون را ارائه می دهند اما در شهرستان ها و حوزه های روستایی مراکز جامع سلامت و خانه های بهداشت در این امر فعال هستند.

وی با بیان اینکه استان یزد در واکسیناسیون از توسط کشوری جلوتر است گفت: در حال حاضر با توجه به تعطیلی چند روزه هنوز آمار جدید در این خصوص به دست استان نرسیده است.

وی در خصوص تعطیلی مراکز تجمیعی واکسیناسیون در تعطیلات چند روزه اخیر اذعان کرد: در تعطیلات اخیر تنها دو مرکز تجمیعی فعال بود که تقریبا همین دو مرکز هم خیلی مراجعه کننده نداشتند بطوری که در مجموع در سه روز تعطیل به 5 هزار دز واکسن نرسید.

معاون فنی مرکز بهداشت استان یزد تصریح کرد: دیروز هم که اولین روز کاری مراکز واکسیناسیون بود با بازدیدهایی که صورت گرفت مراکز خلوت بودند و باید از گروه سنی 45 تا 55 سال دعوت شود که هرچه زودتر برای دریافت واکسن به مراکز مراجعه کنند.

شریفی در خصوص وضعیت موجودی واکسن در استان گفت: شرایط موجود واکسن در استان مشکلی ندارد و در حال حاضر استرازنکا در نوبت دوم و سنوفارم و برکت در نوبت اول و دوم تزریق می شود اما آنچه مهم است حضور افراد گروه های سنی است که باید برای دریافت واکسن حضور پیدا کنند و بعد از دریافت واکسن شیوه نامه ها را رعایت کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1761536
ارسال نظر
نظرات