شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 18:06 منتشر شده در مورخ: 1400/05/31 شناسه خبر: 1761761
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین:

آمار واکسیناسیون در قزوین به بیش از ۳۳۷ هزار دز رسید

آمار واکسیناسیون در قزوین به بیش از ۳۳۷ هزار دز رسید
پیمان نامدار گفت: آمار واکسیناسیون در استان به ۳۳۷ هزار و ۱۰۰ دز رسیده و ۸۷ هزار و ۹۲۵ نفر دز دوم و مابقی مربوط به دز اول هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین، پیمان نامدار عصر امروز(یکشنبه) 31مردادماه در ستاد کرونای استان که در سالن جلسات شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد، با بیان اینکه اکنون آمار بستری‌ها در استان به ۹۳۱ مورد رسیده است، اظهار کرد: 

رکورد بستری‌های کرونا روز گذشته در استان شکسته شده و با پایان تعطیلات، پذیرش جدید بیماران کرونایی به ۲۹۰ مورد رسیده که پر شدن ۳۰۰ تخت در یک شب قابل توجه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین عنوان کرد: عملکرد خوبی توسط بیمارستان خصوصی از جمله پاستور و دهخدا صورت گرفت و ۹۸ بیمار در دو بیمارستان بستری هستند.

نامدار اذعان کرد: تعداد بیمار بستری در بخش آی. سی. یو به ۱۳۸ مورد رسیده و ۴۴ بیمار در انتظار آی.سی.یو و ۶۵ بیمار متصل به دستگاه ونتیلاتور هستند.

وی گفت: در ۲۴ساعت گذشته فوت ۷ بیمار کرونا مثبت گزارش شده و میزان بستری‌های مثبت به بیش از ۴۰۰ مورد رسیده است و ۷ فوتی روز گذشته مربوط به شهرستان قزوین بوده است.

افزایش میزان فوتی‌ها در قزوین

این مقام مسئول یادآور شد: از اوایل فروردین ماه، ۳۰ میلیارد تومان برای انجام آزمایشات توسط دانشگاه هزینه شده است؛ میزان فوتی‌ها در هفته گذشته ۶۰ مورد بوده، در حالی که نسبت به میانگین کشوری پایین‌تر بودیم و این میزان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه اقدامات مناسبی توسط طرح شهید سلیمانی انجام می‌شود، ابراز کرد: کنترل محدودیت‌های کرونایی در تعطیلی‌ها به خوبی انجام شد و صنوف تمکین خوبی در رعایت قانون داشته‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به روند واکسیناسیون در استان اظهار کرد: آمار واکسیناسیون در استان به ۳۳۷ هزار و ۱۰۰ دز واکسن رسیده و ۸۷ هزار و ۹۲۵ نفر دز دوم و مابقی مربوط به دز اول هستند؛ پیش‌بینی می‌شود، دز دوم در هفته آینده وارد استان شود لذا باید مدیریت خوبی در این بین صورت بگیرد.

نامدار بیان کرد: سن واکسیناسیون در استان دو سال کاهش یافته است؛ تمام آمار واکسن تزریق شده اعلام شده به دانشگاه در کمیته واکسیناسیون استانی عنوان می‌شود و در این کمیته، دستگاه‌ها عضو هستند.

وی با بیان اینکه ۸۵ درصد بالای ۶۵ سال انجام شده است، گفت: در استان کسی را خارج از ضوابط واکسینه نکردیم و تمام نامه‌ها و مکاتباتی که برای دانشگاه ارسال می‌شود در اختیار کمیته استانی قرار می‌گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین مطرح کرد: تجهیزات پزشکی همچون دستگاه اکسیژن‌ساز به برخی از بیمارستان‌های استان از جمله بیمارستان ولایت اختصاص داده شده است.

نامدار گفت: بیمارستان‌های استان در حال حاضر ظرفیت بستری موقت بیمار را ندارد و درمانگاه پاکروان به عنوان بستری موقت در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: اداره گاز آخرین خاکریز دانشگاه علوم پزشکی است و نمی‌دانیم بعد از این خاکریز با نداشتن نیرو، اکسیژن و تخت چگونه روبه‌رو خواهیم شد؟

این مقام مسئول در پایان یادآور شد: در حال حاضر، ۳۰ نفر در ساعت ابتلا داریم و ۰/۲۵ درصد نفر در ساعت یک مرگ گزارش می‌شود.
 
همراهی خوبی هیئت‌های مذهبی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی
 
هدایت‌الله جمالی‌پور در این جلسه اظهار کرد: اصناف و مردم در این شرایط در کنار مسئولان بوده و همکاری مناسبی داشته‌اند. در هیچ دوره‌ای هماهنگی شرایط موجود قابل مشهود نبوده و شرایط کرونایی موجود به نوعی تهدید را به فرصت تبدیل کرده است و باید از این ظرفیت برای خدمت به مردم استفاده بهینه کرد.

استاندار قزوین بیان کرد: قدر دان تمام اصناف هستیم که به خوبی همکاری داشته‌اند و انتظار داریم با رعایت پروتکل‌ها همکاری کنند و اگر وحدت صورت بگیرد ضرورتی به تعطیلی هیچ صنفی نخواهد بود و درخواست داریم هماهنگی لازم به منظور جلوگیری از تعطیلی اصناف محقق شود.

جمالی‌پور اذعان کرد: همراهی خوبی توسط هیئت‌ها در رعایت پروتکل‌ها انجام شد و از آنها تشکر ویژه داریم، در این شرایط باید با گفت‌وگو به تعامل برسیم.

وی مطرح کرد: هرچند موضوع شیوع ویروس جدیدی به نام لاندا مطرح است اما هنوز رسما گزارشی از وزارت بهداشت اعلام نشده و البته توجه پروتکل‌های بهداشتی همچنان ضروری است.

این مقام مسئول یادآور شد: تصمیمات مربوط به ستاد کرونا باید اثرگذار باشد و تمام فرمانداری‌ها مبادی ورودی و خروجی خود را بررسی کنند و اتخاذ لازم در این بین اندیشیده شود.

جمالی‌پور مطرح کرد: شرایط موجود استان شرایط ویژه است و بخش قابل توجهی از تخت‌های بیمارستان‌های استان پر است و باید رسانه‌ها از مردم درخواست کنند در رعایت پروتکل‌ها حساس باشند.

محمد قاسمی در این جلسه اظهار کرد: انتظار است میزان و شدت بیماری کاهش یابد و قطعا نیاز است از ظرفیت بیمارستان خصوصی بیشتر استفاده شود.

وی ضمن تبریک روز پزشک افزود: از هیئت‌های مذهبی تشکر داریم که به رعایت پروتکل‌ها توجه داشتند و رعایت این پروتکل‌ها نشان دهنده وسیع بودن ظرفیت سید‌الشهداست که لازم است از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین بیان کرد: نیاز است مبادی ورودی و خروجی استان در ابتدا کنترل شود تا با مشکلات مختلف روبه‌رو نشویم؛ تا زمانی که مردم در رعایت پروتکل‌ها اهتمام نورزند نمی‌توان به نتیجه مطلوب رسید.

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1761761
ارسال نظر
نظرات