شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:50 منتشر شده در مورخ: 1400/06/01 شناسه خبر: 1761928
رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی:

اکثر بیماران کرونایی نیازمند اکسیژن هستند/ برای خرید هر بونکر اکسیژن یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان نیاز است

اکثر بیماران کرونایی نیازمند اکسیژن هستند/ برای خرید هر بونکر اکسیژن یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان نیاز است
سید احمد هاشمی، با اشاره به اینکه متاسفانه تعداد بستری ها در خراسان شمالی از ۹۰۰ نفر گذشته است، گفت: بیشتر این بیماران مبتلا به کرونا نیازمند اکسیژن هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید احمدهاشمی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار داشت: اکنون بیمارستان های خراسان شمالی پر از بمیاران بدحال کرونایی هستند و باید ارائه خدمات به تمامی آنها انجام شود.

هاشمی با اشاره به اینکه نیاز کنونی بیمارستان های استان به اکسیژن، اکسیژن با فشار بالا است، ادامه داد: برخی از دستگاه های اکسیژن ساز کوچک هستند که آن ها پاسخ گوی نیاز بیمارستان ها نیست.

وی افزود: بیمارستان ها به حدود ۱۰ تا ۱۲ لیتر در دقیقه به اکسیژن نیاز دارند و این امر سبب می شود که مجبور شویم از سیستم هایی با فشار بالای اکسیژن استفاده کنیم.

این مقام مسئول بیان کرد: کپسول های اکسیژن تا یک حدودی کارساز هستند و معمولا اگر بخواهیم اکسیژن را با فشار بالا استفاده کنیم طی مدت کوتاهی به اتمام می رسد و باید دوباره شارژ شوند.

وی تصریح کرد: بنابراین با این وضعیت هرچقدر کپسول اکسیژن در بیمارستان ها جانمایی کنیم اندک است، بنابراین باید به فکر چاره ای اساسی بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: وقتی در یک بیمارستان ۳۲۰ تخت خوابی تمام تخت ها در حال استفاده از اکسیژن هستند، مسلم است که بیمارستان دچار کمبود اکسیژن می شود.

وی تاکیدکرد: بنابراین با اوضاع پیش آمده باید بونکر اکسیژن نصب کنیم که به دنبال خریداری و نصب دو بونکر اکسیژن در دو بیمارستان امام حسن(ع) و هاشمی رفسنجانی هستیم.

هاشمی با بیان اینکه برای خرید هر بونکر 14 میلیارد ریال اعتبار نیاز است، گفت: در حال حاضر به علت خدمات رسانی به حجم زیادی از بیماران، بیمارستان ها به شدت تحت فشار هستند و به شدت ضررشده هستند و برای خرید این بونکر نیازمند کمک های نقدی خیران هستیم.

وی تاکیدکرد: بیمارستان های استان با توجه به بستری بیماران بدحال طی هفته گذشته نیاز به اکسیژن بیشتری دارند و باید هرچه سریع تر بونکرهای مذکور خریداری شود و کمک خیران سبب می شود تا این بونکرها زودتر خریداری شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1761928
ارسال نظر
نظرات