شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:41 منتشر شده در مورخ: 1400/06/01 شناسه خبر: 1761942

فراخوان سی و یکمین جشنواره تئاتر استان یزد منتشر شد

فراخوان سی و یکمین جشنواره تئاتر استان یزد منتشر شد
فراخوان برگزاری سی‌ویکمین جشنواره تئاتر استان یزد منتشر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، فراخوان جشنواره تئاتر یزد به عنوان با سابقه ترین رویداد تئاتر استان منتشر شد.

این جشنواره با از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی استان یزد در آبان ماه 1400  به صورت رقابتی برگزار می شود.

مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی استان یزد با اعلام این خبر گفت: رشد و توسعه فعالیت های اجتماعی و آگاهی بخشی با تکیبه بر هنر نمایش به ویژه در زمینه مشکلات مربوط به خانواده، رشد و توسعه تئاتر با توجه به بومی سازی ظرفیت های فرهنگی، منطقه ای و جغرافیایی، تاکید بر جایگاه کتاب به عنوان مهمترین محور خردورزی و دانیی و نقش آن در ایجاد شهروند آگاه به وسیله زبان نمایش ازجمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

احمد ندافی افزود: تاکید و تمرکز بر اجراهای عمومی و گسترش دایره مخاطبان آثار نمایشی، ساماندهی بیشتر فعالیت های مختلف نمایشی و رصد تولیدات و اجراهای عمومی گروه های ثبت شده تئاتر به همراه هویت بخشی به آنها و همچنین استفاده از بسترهای فرهنگی، هنری، اجتماعی، تاریخی، ادبی، اقتصادی، سیاسی، آداب و رسوم و سنت های استان از دیگر اهداف برگزاری سی و یکمین جشنواره تئاتر استان یزد است.

وی اظهار داشت: انتخاب موضوع و مضامین برای شرکت در جشنواره آزاد است اما آثار با موضوعات مشخص شده در بند "محورهای مورد تاکید جشنواره" که در فراخوان اطلاع رسانی شده است، در اولویت انتخاب قرار خواهند گرفت.

ندافی، 30 شهریور 1400 را به عنوان آخرین مهلت تکمیل فرم درخواست شرکت در بخش صحنه ای اعلام کرد و اظهار داشت: نتایج بازبینی نمایش های متقاضی شرکت در بخش صحنه ای در محدوده زمانی نیمه اول مهر ماه انجام و در تا پایان مهرماه اعلام خواهد شد.

زمان برگزاری جشنواره استانی یزد دهه اول آبان ماه 1400 به مدت 5 روز خواهد بود.

گفتنی است؛ با توجه به شرایط ناشی از ویروزس کرونا هرگونه تصمیم گیری در مورد اجرای عموم و بازبینی آثار متقاضی یا برگزاری جشنواره منوط به اعلام شرایط از سوی ستاد استانی مقابله با کرونا خواهد بود و بدیهی است برگزاری جشنواره تئاتر فجر نیز از همین رویه پیروی می کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1761942
ارسال نظر
نظرات