شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:52 منتشر شده در مورخ: 1400/06/01 شناسه خبر: 1761991
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس:

رأیم را به وزرای پیشنهادی شفاف اعلام می‌کنم/شفافیت حق مردم است

رأیم را به وزرای پیشنهادی شفاف اعلام می‌کنم/شفافیت حق مردم است
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس گفت: برای اعلام آرای خود به وزرای پیشنهادی دولت هیچ مشکلی ندارم و آماده اعلام شفاف آرا هستم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدصالح جوکار در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با اشاره به طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس اظهار داشت: این طرح چندی پیش با اختلاف چند رای از دستورکار مجلس خارج شد اما قرار است دوباره در صحن مجلس مطرح شود و در دستورکار قرار گیرد.

وی عنوان کرد: مردمی که نماینده انتخاب کرده و به مجلس فرستاده اند، حقی بر نماینده دارند و اکنون منتخب آنها باید مردم را در جریان آرا خود قرار دهد.

جوکار ادامه داد: آرای نمایندگان باید از طریق سامانه های مجلس در اختیار مردم قرار گیرد که امیدواریم به زودی ساز و کار آن فراهم شود.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس بیان کرد: بحث شفافیت آرا دو وجه دارد؛ یکی مسائل کلان کشور که به طور مستقیم با منافع ملی در ارتباط است و دیگری سیاست خارجی که این موضوع نیز باز هم به منافع ملی باز می گردد بنابراین در هر دو حوزه شفافیت نیاز است.

وی تصریح کرد: عده ای معتقدند در مسائلی که تعداد افراد ذینفع اندک است، نیاز به شفافیت آرا نیست زیرا همه مردم ذینفع نیستند.

جوکار در مورد رای نمایندگان به کابینه دولت نیز تاکید کرد: اعتقاد دارم آرای نمایندگان باید شفاف اعلام شود و بنده در این زمینه مشکلی ندارم و آمادگی دارم تا آرا خود به کابینه و وزرای پیشنهادی را شفاف اعلام کنم.

گفتنی است؛ در حال حاضر رای گیری از نمایندگان برای کابینه دولت سیزدهم به صورت مخفی و کارتی انجام می شود.

https://www.dana.ir/1761991
ارسال نظر
نظرات