شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 09:24 منتشر شده در مورخ: 1400/06/02 شناسه خبر: 1762190
مسئول فنی سامانه مراقبت در منزل استان قزوین اعلام کرد؛

برقراری ۶۰هزار تماس با سامانه مراقبت در منزل

برقراری ۶۰هزار تماس با سامانه مراقبت در منزل
سهیل سلطانی گفت: در پنج ماه سال جاری تاکنون حدود ۶۰ هزار تماس با سامانه مراقبت از بیماران کرونایی برقرار شده است که مشکلات اعلام شده ۱۵هزار تماس از این آمار با ارائه خدمات مشاوره‌ای برطرف شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سهیل سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ اظهار کرد: از ابتدای فروردین ماه سال جاری برای اجرای طرح مراقبت در منزل از بیماران کرونایی آغاز به کار کردیم و تاکنون در هر ماه حدود پنج هزار تماس با این سامانه برقرار شده است.

وی افزود: در پنج ماه سال جاری تاکنون حدود 60 هزار تماس با سامانه مراقبت از بیماران کرونایی برقرار شده است که مشکلات اعلام شده 15هزار تماس از این آمار با ارائه خدمات مشاوره‌ای برطرف شد.

مسئول فنی سامانه مراقبت در منزل استان قزوین تاکید کرد: خوشبختانه توانستیم با ارائه خدمات مشاوره‌ای از خروج افراد از منزل جلوگیری کنیم تا از این طریق در عدم تداوم زنجیره انتقال ویروس موثر باشیم.

در مرداد ماه سال جاری به 903 بیمار خدمات مراقبت در منزل ارائه شد

سلطانی درباره میزان ارائه خدمات در ماه جاری، گفت: در مرداد ماه سال جاری به 903 بیمار خدمات ارائه کردیم که خدمات‌دهی به این میزان آمار، معادل پذیرش افراد در یک بیمارستان گسترده است.

این مقام مسئول اذعان کرد: آمار 903 بیمار، شامل بیمارانی است که سطح اکسیژن بسیار پایینی نداشتند و درمان آنان با کپسول اکسیژن، تزریق داروهای مورد نیاز، مشاور مستقیم با پزشک با هزینه دقیقا معادل هزینه بیمارستان انجام شده است.

وی اضافه کرد: روزانه هشت گروه فعال برای خدمات‌دهی فعالیت می‌کنند که به طور میانگین هر گروه می‌تواند از حدود 10 الی 16 خانه بازدید کند که در بیشتر این بازدیدها درگیری تمامی افراد خانواده به ویروس کرونا مشاهده می‌شود.

مسئول فنی سامانه مراقبت در منزل استان قزوین در پایان با اشاره به اینکه وزارتخانه از این طرح استقبال کرده است، اذعان کرد: توانسته‌ایم این طرح را از شهر قزوین آغاز کنیم و در فکر گسترش خدمات‌دهی هستیم تا با رفع موانع این طرح را در سطح کشور تعمیم دهیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1762190
ارسال نظر
نظرات