شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:45 منتشر شده در مورخ: 1400/06/02 شناسه خبر: 1762324
رئیس شورای هماهنگی بانکهای استان یزد بیان کرد:

خروج سرمایه های استان یزد توسط بانک های خصوصی

خروج سرمایه های استان یزد توسط بانک های خصوصی
رئیس شورای هماهنگی بانکهای استان یزد گفت: یکی از مهمترین دلایلی که باعث شده میزان پرداخت تسهیلات به سپرده های مردم استان مطلوب نباشد، بانکهای خصوصی می باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ غلامرضا رضا اردکانی در گفتگو با یزدرسا، با اعلام اینکه میزان نسبت پرداخت تسهیلات به سپرده های بانک های استان از ماه خرداد به بعد رشد داشته است اظهار داشت: یکی از مهمترین دلایلی که باعث شده میزان پرداخت تسهیلات به مانده سپرده ها به حد مطلوب نرسد بانکهای خصوصی می باشند که سرمایه استان را از یزد خارج و به دیگر استانها منتقل می کنند.

 
وی با اشاره به اینکه تمامی ۳۰بانک استان عضو شورای هماهنگی بانکهای استان هستند تصریح کرد: علیرغم اینکه در یکسال گذشته سرمایه های بسیاری به استان برگشته است اما همچنان مشکلات بسیاری در این زمینه وجود دارد.
 
اردکانی در بخش دیگری از صحبت های خود در رابطه با آمار منتشرشده از سوی مرکز آمار ایران مبنی بر رتبه ۲۹استان در زمینه پرداخت نسبت تسهیلات به سپرده ها نیز اظهار داشت: آمار منتشر شده مربوط به فرودین می باشد و به علت عدم ابلاغ سیاست های بانک مرکزی، بسیاری از بانک ها با احتیاط در زمینه پرداخت تسهیلات اقدام کرده اند و مطمئنا بانک هایی که این حساسیت و احتیاط را نداشته اند در طول سال به مشکل برخواهند خورد.
 
رئیس شورای هماهنگی بانکهای استان در پایان با اعلام سیاستهای بانک مرکزی در زمینه پرداخت نسبت تسهیلات به سپرده ها نیز گفت: در سال گذشته این نسبت ۸۰درصد بوده است واستان یزد طبق این سیاست رفتار کرده است اما در سال جاری این میزان به ۶۰درصد رسیده است.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1762324
ارسال نظر
نظرات