شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: دین و اندیشه
ساعت: 22:45 منتشر شده در مورخ: 1400/06/02 شناسه خبر: 1762474
آیت الله مکارم شیرازی:

مردم نسبت به توصیه کادر پزشکی پایبند باشند

مردم نسبت به توصیه کادر پزشکی پایبند باشند
یکی از مراجع تقلید گفت: به عموم مردم سفارش می‌کنم که رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را جدی بگیرند و به توصیه‌های کادر پزشکی و درمانی پایبند باشند، زیرا خطر جدی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛آیت الله ناصر مکارم شیرازی همزمان با زاد روز بوعلی سینا پزشک برجسته ایرانی و روز پزشک در پیامی نکاتی را در این خصوص بیان کرد.

 
این مرجع تقلید در پیام خود گفت: یکم شهریور مصادف با زادروز ابوعلی سینا پزشک برجسته ایرانی است و به پاسداشت او و برای تقدیر و تجلیل از خدمات بی دریغ پزشکان به عنوان روز پزشک در نظر گرفته شده است. با گذشت قرن‌ها آثار بوعلی، فیلسوف و پزشک پرآوازه جهان اسلام همچنان محل مراجعه متخصصان طب قرار دارد و کتاب قانون وی که از معروف‌ترین منابع طب کهن بشمار می‌رود، سالیان متمادی در مراکز پزشکی اروپا تدریس شده است.
 
در ادامه پیام این مرجع تقلید آمده است: امسال روز پزشک معنای دیگری پیدا نموده و یادآور تلاش‌ها و مجاهدت‌های آنان در مقابله با بلای فراگیر کرونا است. پیشگامان سلامتی که از جان خویش گذشته و در این راه قربانی‌های پرشماری را تقدیم کرده اند، اینجانب این روز را به جامعه فداکار و پرتلاش پزشکی ایران تبریک گفته، صحت و سلامتی ایشان را از درگاه باری تعالی خواستارم.
 
در این پیام تصریح شده است: فرصت را مغتنم شمرده مجدد به عموم مردم سفارش می‌کنم که رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را جدی بگیرند و به توصیه‌های کادر پزشکی و درمانی پایبند باشند، زیرا خطر جدی است.
در پایان بار دیگر همت والای پزشکان و پرستاران و کادر درمانی، اداری و خدماتی را در مقابله با این بلای پرخطر ارج نهاده، توفیق روزافزون همگان را از بارگاه پروردگار عالمیان خواهانم.
 
انتهای پیام
https://www.dana.ir/1762474
ارسال نظر
نظرات