شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 15:33 منتشر شده در مورخ: 1400/06/03 شناسه خبر: 1762688
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد:

۴۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در یزد تزریق شد/ بانوان باردار بالای ۳۵سال می توانند واکسن کرونا دریافت کنند

۴۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در یزد تزریق شد/ بانوان باردار بالای ۳۵سال می توانند واکسن کرونا دریافت کنند
دهقانی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان اینکه ۴۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در یزد تزریق شد، گفت: بانوان باردار بالای ۳۵سال می توانند واکسن کرونا دریافت کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، محمد رضا دهقانی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از مرکز تجمیعی واکسیناسیون در یزد، گفت: از ابتدای انجام واکسیناسیون در استان، 399 هزار و 850 دوز واکسن در نوبت اول و نوبت دوم در استان تزریق شده است.

وی ادامه داد: تاکنون، 278 هزار و 987 دوز واکسن در نوبت اول و  122 هزار و 604  دوز واکسن در نوبت دوم تزریق شده است.

دهقانی با اشاره به واکسینه شدن 34 درصد از جمعیت ۱۸ سال به بالا (جمعیت هدف) در استان یزد افزود: همچنین ۶۳ و نیم درصد افراد بالای ۴۵ سال در استان در برابر کووید ۱۹ واکسینه شده اند.

وی با بیان این که در مرداد ماه به طور میانگین روزانه 6 هزار و 862 دوز واکسن در استان تزریق شده است، گفت: در مرداد ماه بیش از 212 هزار دوز واکسن در استان تزریق شده این درحالی است که در تیرماه این میزان ۸۰ هزار دوز واکسن بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد تاکید کرد: در حال حاضر متولدین سال ۱۳۵۷ و ماقبل آن مشمول دریافت واکسن هستند و می‌توانند با مراجعه به مراکز یا سالن‌های تجمیعی نسبت به انجام واکسیناسیون اقدام کنند.

این مسئول با اشاره به فعالیت 15 مرکز تجمیعی در استان خاطرنشان کرد: در حال حاضر8 مرکز تجمیعی واکسیناسیون در شهرستان یزد و در شهرستان های اردکان، ابرکوه، بافق، مهریز، میبد، تفت و اشکذر هر کدام یک مرکز تجمیعی واکسیناسیون، فعال است.

دهقانی با اشاره به آغاز واکسیناسیون مادران باردار تصریح کرد: از بانوان باردار بالای ۳۵ سال هم می‌خواهیم برای واکسیناسیون به نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت مراجعه کرده و از حضور در سالن‌های تجمیعی خودداری کنند تا واکسیناسیون امن تری برای آنان انجام گیرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1762688
ارسال نظر
نظرات