شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 09:03 منتشر شده در مورخ: 1400/06/04 شناسه خبر: 1762796
سخنگوی شورای شهر یزد:

ادعای انتخاب شهردار یزد بر اساس توصیه‌های بیرون شورا، کذب است

ادعای انتخاب شهردار یزد بر اساس توصیه‌های بیرون شورا، کذب است
حیدری گفت: ما قرار نیست به رأی مردم خیانت کنیم و به توصیه دیگران برای انتخاب شهردار، عمل کنیم و این ادعاها صرفا بازی‌های رسانه‌ای است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام ناصر حیدری سخنگوی شورای شهر یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: از بین بیش از ۵۰ نفری که برای شهرداری یزد، برنامه‌هایشان در مراحل مورد بررسی قرار گرفت، نهایتا ما به سه نفر رسیدیم که اسامی آن ها در رسانه ها منتشر شد.

وی افزود: پیش بینی ما این بود که وقتی به سه نفر رسیدیم، چهارشنبه نهایتا می توانیم به فرد نهایی برای شهرداری یزد برسیم. اما این اتفاق نیفتاد آن هم به دلیل اینکه، یزد ویژگی های منحصر به فردی دارد.

عضو شورای شهر یزد اظهار داشت: در واقع یزد برای اداره امور شهر، هزینه هایش را از مردم می گیرد اما ما وظیفه داریم که یزد را به سمت درآمد پایدار ببریم. باید ایرادات منایع انسانی شهر را بگیریم و شهردار باید این ویژگی را داشته باشد که بتواند این کارها را انجام دهد.

حیدری خاطرنشان کرد: به هر حال تطبیق ویژگی‌های لازم با فردی که بتواند شهردار شود، کار خیلی ساده ای نیست که چند روزه انجام شود لذا طبیعی است که چند هفته ای وقت ببرد.

وی تأکید کرد: ما برای انتخاب شهردار، شش ماه وقت نمی خواهیم اما قانون یک ماه به ما فرصت داده است و ما نیز از این فرصت قانونی می خواهیم استفاده کنیم تا شایسته ترین فرد بعنوان شهردار یزد انتخاب شود.

سخنگوی شورای شهر یزد تصریح کرد: اصلا نظام شایسته سالاری یعنی اینکه فردی انتخاب شود که بیشترین تطابق را با ملاکها و شاخصه های مورد نظر و متناسب با اداره شهر جهانی یزد داشته باشد.

حیدری اضافه کرد: طی چند روز گذشته برخی ابهامات و سؤالات پیش آمد که نیاز به بررسی بیشتر جهت رسیدن به پاسخی که منجر به تشخیص درست شود، داشت و همین باعث شد که اعضای شورا به این نتیجه برسند که باید وقت بیشتری برای انتخاب گزینه نهایی بگذارند؛ قانون هم به ما این اجازه و فرصت را جهت بررسی بیشتر برای انتخاب شهردار به ما داده است و ما حدود ۱۰ روز دیگر فرصت داریم.

وی پیرامون ادعای برخی رسانه ها مبنی بر تأثیر توصیه های بیرون از شورا در انتخاب شهردار، گفت: اگر قرار بود توصیه های بیرون از شورا، در انتخاب شهردار تأثیرگذار باشد، همان روز اول شورا، شهردار انتخاب می شد و نیازی به این میزان بررسی و برگزاری ده ها جلسه کارشناسی نبود.

سخنگوی شورای شهر یزد ادامه داد: ما قرار نیست به رأی مردم خیانت کنیم و به توصیه دیگران برای انتخاب شهردار، عمل کنیم و این ادعاها صرفا بازی های رسانه ای است.

حیدری اظهار داشت: بیش از چهل جلسه برای بررسی انتخاب شهردار وقت گذاشته شده است تا فردی شایسته شهر یزد انتخاب شود. اگر دغدغه مشکلات واقعی مردم و شهر وجود نداشت و قرار بود صرفا یک نفری انتخاب شود، طی یک روز می شد یک فرد را برای شهرداری انتخاب کرد.

وی ادامه داد: اما نیاز به فردی داریم که بتواند مشکلات جدی را حل کند و برای شهر درآمد پایدار ایجاد کند، لذا باید بررسی های لازم کارشناسی انجام شود و نباید چهار سال سرنوشت یک شهر را فدای دو هفته کنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1762796
ارسال نظر
نظرات