شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 10:07 منتشر شده در مورخ: 1400/06/04 شناسه خبر: 1762829
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی:

احتمالاً پرونده برجام به شورای عالی امنیت سپرده شود

احتمالاً پرونده برجام به شورای عالی امنیت سپرده شود
حمیدرضا ترقی گفت: به نظر می‌رسد پرونده برجام به شورای عالی امنیت ملی سپرده و از این کانال پیگیری شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیدرضا ترقی در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز، درباره انتخاب حسین امیرعبداللهیان به عنوان وزیر پیشنهادی امور خارجه کشورمان اظهار داشت: شخصیت آقای امیرعبداللهیان، به‌گونه‌ای است که در منطقه و در آسیا و نیز در میان کشورهای اسلامی شناخته‌شده است و همه به توانمندی او در ایجاد روابط حسنه با کشورهای همسایه، اسلامی و آسیایی اعتراف کرده‌اند. او زبان کشورهای همسایه را می‌داند و می‌تواند روابط خدشه‌دار شده جمهوری اسلامی ایران را با کشورهای همسایه ترمیم کند.

وی گفت: همچنین آقای امیرعبداللهیان ارتباط خوب و تنگاتنگ و اطمینان‌بخشی با جبهه مقاومت دارد و این ویژگی موجب تقویت جبهه مقاومت در منطقه خواهد شد و حوزه نفوذ جمهوری اسلامی را در منطقه تقویت خواهد کرد.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به آینده برجام در دوران وزارت حسین امیرعبداللهیان بیان کرد: به نظر می‌رسد پرونده برجام به شورای عالی امنیت ملی سپرده و از کانال شورای عالی امنیت ملی مسئله برجام دنبال شود.

ترقی ادامه داد: وزیر پیشنهادی امور خارجه از روحیه ضدغرب و عدم اعتماد به غرب برخوردار است و این روحیه منشأ تحول و اتفاقات مثبت در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و نیز قدرت جمهوری اسلامی را در منطقه تقویت کند.

او با بیان اینکه تقویت دیپلماسی اقتصادی در راستای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور جزئی از سیاست‌های آقای رئیسی محسوب می‌شود، گفت: به احتمال بسیار زیاد با انتخاب حسین امیرعبداللهیان، بخش اقتصادی سفارتخانه‌های ایران تقویت خواهد شد و معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه کارآمدتر می‌شود.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: دیپلماسی اقتصادی از عوامل محرک و تأثیرگذار رشد اقتصادی کشور به شمار می‌رود و منطقه غرب آسیا از ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای در این حوزه برخوردار است؛ بنابراین احتمالاً آقای امیرعبداللهیان از نیروهای کارکشته و دارای تخصص در حوزه دیپلماسی اقتصادی بهره خواهد برد و با مشورت رئیس جمهور گام‌های مثبتی برخواهد داشت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1762829
ارسال نظر
نظرات