شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:27 منتشر شده در مورخ: 1400/06/04 شناسه خبر: 1762882
همزمان با هفته دولت؛

آغاز به کار مرکز رشد فناوری سلامت در یزد

آغاز به کار مرکز رشد فناوری سلامت در یزد
معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد از آغاز به کار مرکز رشد فناوری سلامت و فعالیت ده شرکت مرتبط با حوزه پزشکی همزمان با سالروز تولد ابوعلی سینا و روز پزشک خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، شکوهی با اشاره به سابقه همکاری پارک علم و فناوری یزد با دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی(ره) در راه اندازی و راهبری مرکز رشد بیوتکنولوژی در سال های نخستین فعالیت پارک، گفت: با آماده شدن زمینه های حقوقی و قانونی لازم و پس از عقد تفاهم‌نامه همکاری، موانع شکل‌گیری و توسعه شرکت‌های مرتبط با حوزه پزشکی در مرکز رشد فناوری سلامت برطرف شد.

وی امنیت حوزه سلامت را از جمله اولویت‌های پارک علم و فناوری یزد دانست و گفت: با توجه به توانمندی های گسترده موجود در دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی(ره) یزد و نیازمندیها و برنامه‌های توسعه استان، این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

شکوهی با تقدیر از همراهی های مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد بر ادامه همکاری ها به ویژه در تامین فضای اداری و زیرساخت‌های لازم تاکیدکرد و گفت: پارک یزد آماده است چتر حمایتی خود را برای پوشش فعالیت های فناورانه در همه نهادهای متقاضی همراهی، به ویژه دانشگاه علوم پزشکی مشروط به تامین زیرساخت‌های فیزیکی لازم بگستراند.

وی در پایان ضمن اشاره به ظرفیت‌های بزرگ حوزه فناوری های پزشکی و سلامت، اظهار داشت: همکاری های جدی ما با دانشگاه علوم پزشکی پس از آماده شدن بسترهای حقوقی و قانونی لازم، تقریباً از ابتدای سال جاری آغاز شده و در همین مدت کوتاه شاهد رشد سریع تعداد موسسات و تقاضای متعدد پذیرش هستیم.

شکوهی ابراز امیدواری کرد: با همکاری دانشگاه در آینده‌ای نه چندان دور، مرکز رشد فناوری سلامت به یکی از مراکز رشد فناوری بزرگ حوزه پزشکی در سطوح استانی و ملی تبدیل شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1762882
ارسال نظر
نظرات