شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 11:41 منتشر شده در مورخ: 1400/06/04 شناسه خبر: 1762885
کارشناس فرهنگی مطرح کرد:

جراحت کاری دلبری‌های خیابانی به زندگی‌های زناشویی

جراحت کاری دلبری‌های خیابانی به زندگی‌های زناشویی
پژوهشگر و کارشناس فرهنگی گفت: دلبری‌های خیابانی، بدحجابی و پوشش‌ها و آراستگی‌های خارج از عُرف برخی از زنان به آفت و تهدیدی برای بسیاری از زندگی‌های زناشویی تبدیل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرشته روح‌افزا در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز، اظهار کرد: بعضا برخی از زنان می‌گویند به واسطه تغییر ذائقه و تنوع‌طلبی مردان ناگزیر به تغییر در سبک پوشش و حجاب خود شده‌اند و به عبارت بهتر مردان را عامل اصلی گرایش به سمت بدحجابی و آراستگی‌های خارج از عُرف می‌دانند.

زنان عامل تغییر ذائقه مردان هستند
 
وی گفت: اما این تفکر کاملا نادرست است، چرا که زنان خود به واسطه حضور با پوشش‌های متنوع و متفاوت در خیابان‌ها و انظار عمومی موجب تغییر و تنوع در نگاه مردان شده‌ و به آن دامن زده‌اند.
 
پژوهشگر و کارشناس فرهنگی بیان کرد: آنچه مایه تاسف است اینکه حرکت پرشتاب برخی زنان در مسیر دیده شدن و به دنبال آن تغییر رنگ به رنگ و طرح به طرح نوع پوش آنان نه تنها با محدودیت‌ها و قوانین دینی در تناقض بوده بلکه از آسیب‌های مهم اجتماعی و تهدید بزرگ و جدی برای ایمنی و سلامت زندگی افراد جامعه محسوب می‌شود.
 
روح‌افزا عنوان کرد: باید پذیرفت آفتی که موجب ایجاد تغییر در نوع نگاه مردان شده در حقیقت دستپخت زنان جامعه است، بنابراین مادامی که زنان به عنوان بانیان این آسیب در صدد جبران و حل آن برنیایند، نمی‌توان به بهبود اوضاع خوش‌بین بود.
 
وی خطاب به زنانی که به بهای دیده شدن و بی‌توجه به آنکه تیشه به ریشه بسیاری از زندگی‌های مشترک زده و عامل جدایی و یا طلاق عاطفی همسران شده‎اند، گفت: به هر قیمتی به یکدیگر و نسل آینده خیانت نکنید.
 
پژوهشگر و کارشناس فرهنگی افزود: اگر ادعای حقوق زنان را داریم که البته ادعایی به حق است و همگان موافق آنیم، در مقابل بدانیم بالاترین حق یک زن داشتن رابطه‌ای عاطفی، پایدار و دائمی با همسرش است و یادمان نرود اگر ما موجب شویم قلب همسر یک زن را بدزدند، هرگز نمی‌توان چیزی را جایگزین آن کرد.
 
بمب تخریب زندگی دیگری نباشیم
 
روح‌افزا تاکید کرد: باید در خلوت ذهن خود با اندکی تامل درباره تاثیر خودآرایی برخی زنان به عنوان منشا اتفاقات تلخ و شاید باورنکردنی در زندگی و روابط بین همسران به این سوال پاسخ دهیم که شکار قلب مردان چه لطمات و آسیب‌های جدی به پیکره خانواده‌ها وارد می‌کند؟
 
وی خاطرنشان کرد: برخی زنان متوجه عکس‌العمل رفتارهای خود نبوده و نمی‌دانند دلبری‌های خیابانی چه لطمات و جراحات کاری به پیکره زندگی‌های زناشویی دیگران وارد می‌کند.
 
پژوهشگر و کارشناس فرهنگی تصریح کرد: از سویی زنان و دخترانی که ناآگاه و نادانسته از تاثیر مخرب پوشش و رفتارشان در جامعه کورکورانه به مقلدی برای مجریان و طراحان پوشش‌های زننده شده‌اند، نمی‌دانند که خود نیز به واسطه بازخورد عملشان در جامعه آسیب دیده و متضرر می‌شوند.
 
وی گفت: البته نباید از سهم مردان در این آفت و آسیب غافل ماند، چرا که آنان می‌توانند با امن نگه داشتن ذهن و نگاهشان، قلب خود را از آلودگی‌ها دور ساخته و ضامن سلامتی زندگیشان شوند.
 
پژوهشگر و کارشناس فرهنگی اظهار کرد: مسئله‌ای که عمدتا در صیانت از خانواده و جامعه نادیده انگاشته شده، نقش غیرت مردان در پنهان ماندن زیبایی‌های همسرانشان از نگاه‌های نامحرمان و جلوگیری از ترویج استفاده ابزاری از زنان در جامعه است.
 
آزادی در غرب را وارونه تعبیر کرده‌اند
 
روح‌افزا ادامه داد: در حالی متاسفانه بسیاری از حامیان آزادی زنان در کشورمان مدام از آزادی زن در غرب و اروپا دم می‌زنند که بسیاری از زنان غربی به ابزارهایی برای بیزینس و تجارت تبدیل شده‌اند و آفت‌های بسیاری مانند ظهور پدیده همجنسگرایی و بحران هویتی فرزندانی که نمی‌دانند پدرانشان چه کسانی هستند دامان این کشورها را گرفته است.
 
وی افزود: به این ترتیب نمی‌توان ادعا کرد با پُر و سرریز کردن ذائقه زیبایی‌طلبی و تنوع‌خواهی زنان و مردان مشکل حل می‌شود، همچنان که اگر امروزه در کشورهای غربی، اروپایی و آمریکایی نوع پوشش زنان دیگر جاذبه چندانی برای مردان ندارد نه به معنای عادی شدن آن که متاثر از گم شدن این موضوع در ورای آسیب‌های جدی‌تر فرهنگی و اجتماعی مانند وسیع‌تر شدن دامنه روابط جنسی است.
 
ازدواج سفید پرتگاه اخلاقی است
 
پژوهشگر و کارشناس فرهنگی بیان کرد: اینها همه در حالی است که متاسفانه برخی‌ها با پیروی غلط از شیوه زندگی و ارتباط بین زنان و مردان در جوامع غربی موضوع ازدواج سفید را عنوان می‌کنند که اتفاقا نه "ازدواج" است و نه "سفید"، بلکه غرق شدن در ورطه‌ای است که بازندگان آن یقینا زنان هستند.
 
روح‌افزا با تاکید بر ضرورت مراقبت از قلب، نجابت و عاطفه دختران امروز به عنوان مادران انسان‌ساز فردا، عنوان کرد: خداوند متعال امانت خود را مستقیم و بی‌واسطه به زن سپرده است، تا او را پرورانده و تربیت کند.
 
وی تصریح کرد: بر خلاف برخی اظهارنظرات مخالف حضور زنان در جامعه و محدود کردن آنان نیستیم، اما معتقدیم با عمل سبک زندگی اسلامی می‌توان زنان و دختران را از لطمات جبران‌ناپذیر حفظ کرده و بستری را فراهم کنیم که سرچشمه مهر، محبت و عاطفه‌شان صرف تقویت خانواده‌ و پرورش فرزندان صالح شود.
 
انتهای پیام/*
https://www.dana.ir/1762885
ارسال نظر
نظرات