شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 13:09 منتشر شده در مورخ: 1400/06/06 شناسه خبر: 1763326
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان:

شیوع کرونا در گلستان شیب نزولی گرفت

شیوع کرونا در گلستان شیب نزولی گرفت
فاضل گفت: روند شیوع بیماری کرونا در گلستان شیب نزولی قرار دارد و وضعیت بیمارستان‌ها ثابت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما، عبدالرضا فاضل پیش از ظهر امروز در ستاد کرونا گلستان، اظهار کرد: روند شیوع بیماری کرونا در گلستان شیب نزولی قرار دارد و وضعیت بیمارستان ها ثابت است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان، خاطرنشان کرد: امروز ۱۳۷۹نفر در بیمارستان های ما بستری هستند و در ۲۴ساعت گذشته نیز ۱۲۳بیمار بستری شدند.

وی افزود: ۲۰۶بیمار در بخش مراقبت های ویژه، ۷۷ بیمار به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند و در ۲۴ساعت گذشته نیز  ۱۶ بیمار را ازدست دادیم.
 
فاضل ابراز کرد: شاخص استان در شرایط فعلی هر صد هزار نفر ۶نفر مبتلا است و شهرهای رامیان، علی آباد، کردکوی، مراوه تپه، مینودشت و گالیکش نارنجی هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان یادآور شد: یک میلیون و ۲۵۰ هزار واجد شرایط دریافت واکسن در گلستان حضور دارند و در روزهای گذشته نیز حدود ۷۰هزار واحد واکسن وارد استان شد.

وی ادامه داد: فرزندان بالای ۱۸ستل کادر درمان با مراجعه به مراکز واکسیناسیون می توانند این واکسن را دریافت کنند.

فاضل در خصوص وضعیت سرم و دارو نیز عنوان کرد: سرم در داروخانه ها وجود دارد و مشکل خاصی از بابت کمبود سرم نداریم اما برای جلوگیری از کمبودها و مشکلات احتمالی به داروخانه ها اعلام کردیم از یک مقدار مشخص بیشتر سرم در اختیار افراد قرار ندهند.

استاندار گلستان نیز تصریح کرد: تعداد بیماران همچنان بیشتر از پیک اول سال ۹۸است و وضعیت همچنان با ثبات نیست ضمن اینکه محدودیت ها ادامه دارد.

هادی حق شناس در خصوص ممنوعیت تردد بین استانی بیان کرد: از امروز صبح تردد بین استان ها آزاد شد اما محدودیت های ورود به شهرهای قرمز همچنان پابرجاست و مطلقا هیچ گونه مجوزی از سوی فرمانداری ها صادر نخواهد شد.

وی افزود: طبق جلسه ستاد ملی کرونا اختیارات استانداران و فرمانداران بیشتر شد تا مطابق با شرایط تصمیم های لازم اتخاذ شود.

استاندار گلستان عنوان کرد: باید بررسی کرد تا اسامی کارمندانی که علاقه تزریق واکسن را ندارند احصا شود و موارد تشویقی در صورت تصمیم گیری مجدد برای آن ها مواردی مانند دورکاری لحاظ نشود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1763326
ارسال نظر
نظرات